Tato smlouva jim umožňuje pracovat i nad rámec přesčasového limitu, který stanovuje zákoník práce. Lékaři však chtějí za tyto přesčasy více zaplaceno. Zástupci Lékařského odborového klubu předali vedení nemocnice dopis, ve kterém oznamují, že v případě, že nedojde v otázce odměn ke vzájemné shodě, dohodu o dozoru na pracovišti nepodepíší a možná začnou odcházet. Pro nemocnici to bude znamenat, že by už v březnu musela začít zavírat pohotovostní ambulance nebo sehnat nové lékaře.

„Je to začarovaný kruh. Lékaři požadují více peněz. Od zřizovatele nemocnice ale máme na mzdy stejnou částku jako v minulém roce, prostředky by tedy musel navýšit kraj,“ říká ředitel nemocnice Jan Feřtek. Zabránit odchodům lékařů ale chce.

„Máme v plánu od dubna přejít na jiný systém ohodnocení, než je současný paušální. Nyní pro nás potřebný lékař s atestacemi dostává jen o něco víc než lékař bez atestace. Takový lékař pak může odejít za lepším jinam. Tomu chceme zabránit změnou mzdového systému. Lékaři specialisté, kteří jsou pro nás nepostradatelní, by měli dostávat vyšší ohodnocení podle své oborové ,nepostradatelnosti‘,“ dodává ředitel nemocnice Feřtek.