Tento počet klientů by se podle zahraničního investora mohl dosáhnout v roce 2025, pro srovnání – v loňském roce letiště v Pardubicích odbavilo 75 tisíc lidí.

Podle náměstka primátora Alexandra Krejčíře je na návrhu John Laing zajímavé, že nejprve chce tato firma investovat do rozvoje letecké dopravy, tedy do terminálu, a to po etapách. Teprve potom do rozvoje dalších přilehlých ploch, které mezitím získají na větší atraktivitě a ceně. V první fází by šlo o vybudování terminálu o kapacitě dvou set padesáti až půl milionu cestujících. „Mají opravdu vážný zájem,“ soudí Krejčíř s tím, že zástupci české odnože John Laing nyní pojedou do ústředí firmy ve Velké Británii, kde o projektu bude rozhodovat její finanční komise.

Během měsíce bude radnice znát stanovisko potenciálního investora, který má předběžně zájem o získání majoritního podílu v městské akciové společnosti EBA, která provozuje civilní část pardubického letiště. Druhým vážným uchazečem o zainvestování nového terminálu je americká společnost Odien, s níž bude město jednat během dneška.