VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Američané chtějí na letiště

PARDUBICE - Až pět miliard korun je připraveno investovat do rozvoje pardubického letiště konsorcium Pardubice Airport City, které je složeno z americké společnosti Odien a firmy Dexia–Kommunalkredit Czech Republic. Svým projektem nechtějí konkurovat pražské Ruzyni, na druhou stranu nemají v plánu zaměřit se pouze na nízkonákladové letecké společnosti. Obojí by totiž přineslo Pardubicím značnou zátěž v letovém provozu.

12.6.2007
SDÍLEJ:

Vizualizace pardubického letištěFoto: archiv

„Vidíme projekt v podobě moderní prosperující zóny Airport City středoevropského významu,“ uvedl za Odien Brian Wilson. Letiště by mělo stavět na několika oblastech podnikání – od dopravy lidí a nákladů přes opravy a údržbu letadel až po zábavní park v konečné etapě. Efekt by se tak měl násobit a současně by se snížilo riziko, pokud by některý ze záměrů nedopadl podle představ investorů. „Myslíme si, že je to nejlepší strategie pro pardubické letiště,“ říká Brian Wilson s tím, že návratnost projektu by byla zajištěna i při relativně nízkém provozu.

V první etapě plánují Američané výstavbu terminálu o kapacitě jednoho milionu cestujících ročně. Na plný provoz by se ale letiště dostalo až za řadu let. Pokud by se v příštím roce začalo stavět, v roce 2012 by Pardubice mohly odbavit až tři čtvrtě milionu lidí. Odien však není jediným zájemcem. Radnice jedná ještě s Brity a asijským investorem.

Na pardubickém letišti plánují také zábavní park

Terminál střední velikosti nabízí městu vystavět americká společnost Odien, která spolu s finanční skupinou Dexia vytvořila konsorcium Pardubice Airport City. Investici ve výši pěti miliard korun by chtělo konsorcium začít realizovat – pokud se stane strategickým partnerem města a kraje – co nejdříve.
„Chceme podpořit záměr, který klade důraz na citlivý a vyvážený rozvoj lokality s pozitivními ekonomickými a společenskými přínosy pro nejbližší okolí, město Pardubice, Pardubický kraj a jeho okolí a celou Českou republiku,“ říká za společnost Dexia Jaromír Peklo. Když konsorcium zvažovalo nejlepší možnost pro pardubické letiště, vyloučilo dvě krajní varianty. Pokud by se totiž Pardubice staly letištěm pro nízkonákladové letecké přepravce, muselo by za rok odbavit kolem tři a půl milionu cestujících – tedy zhruba sto letů denně. „Nechceme ani vybudovat konkurenci mezinárodnímu letišti Ruzyň,“ říká Jaromír Peklo s tím, že není v jejich zájmu rozpoutat cenovou válku, která by nepřinesla nikomu nic dobrého. Projekt konsorcia je podle Pekla postaven na kombinaci činností, které se navzájem doplňují a podporují. Jako první by měl přijít na řadu nový moderní terminál, jehož výstavba by mohla začít už na jaře příštího roku s dokončením na podzimu roku 2009. Stavební činnost na letišti by pak měla vyvrcholit v roce 2012 dokončením zábavního parku. V té době by podle představ konsorcia již pardubické letiště odbavovalo ročně 500 až 750 tisíc cestujících. Letový provoz by měl přitom být provozován s důrazem na snižování hlukové zátěže.

V současnosti akciová společnost EBA, která provozuje civilní část pardubického letiště, zaměstnává dvacet pět lidí, denně odbaví jeden až pět letů. Po spuštění nového terminálu by podle představ konsorcia stoupl počet letů na dvacet denně, v další etapě by přišla na řadu cargo doprava.

„Ruzyně se rozhodla nerozvíjet nákladní dopravu, vzniká tak velký prostor na trhu,“ říká Jaromír Peklo. Podle statistiky totiž jen dvacet procent leteckých nákladů přistane v České republice, většina končí na letišti ve Vídni a ve Frankfurtu a do Česka se dostane jinou dopravou. „To bychom rádi změnili,“ přeje si Jaromír Peklo.

Starosta Dukly: Rozvoj letiště ano, ale postupný

Pátý městský obvod Pardubic se potýká s problémy s dopravou. Vedle všudypřítomné silniční ale navíc leží v sousedství letiště, na němž vedle sebe probíhá provoz vojenský a civilní. Jak vojáci, tak město s krajem má s letištěm velké plány. A ty směřují ke zvýšení provozu.

„Největší hluk je zde samozřejmě z dopravy. Jestli jsou tady odpůrci letiště, tak ti mi řeknou, že z letiště, ale není tomu tak. Protože dopravní letadla – i po všech kontrolách a měřeních – dodržují hlukové limity,“ říká starosta obvodu jaroslav Kňava s tím, že problém s hlukem byl vloni, kdy zde půl roku pobývaly nadzvukové gripeny z Čáslavi.

Další rozvoj letiště je ale podle Kňavy velice choulostivá věc, protože letový provoz zásahne okolní obce a části města. „Já sám jsem byl u třech jednáních případných investorů, jimiž jsou Angličané, Američané a Jihokorejci. Každý chce nějakým způsobem investovat v nějakém čase. Ale oni nehovoří pouze o půlmilionu cestujících ročně, ale někteří by se chtěli dostat až na tři a půl milionu a popřípadě ještě výše. Což je například v případě jihokorejských investorů. To je strašně moc, chybí tady celá infrastrukturní síť, spousta hotelů, zázemí pro cestující,“ popisuje hendikep letiště Jaroslav Kňava.

Domnívám se, že rozvoj civilního letiště musí být, ale ve smyslu postupných kroků. Dobudování letiště, odbavovacích hal, popřípadě rozšíření dráhy. A samozřejmě zajištění infrastruktury, která je dnes žalostná,“ dodává starosta dukelského obvodu Kňava.

Rusové uvažují o terminálu - pátek 20. července

K dosavadním třem zájemcům o strategické partnerství s městem a krajem při rozvoji pardubického letiště přibyl další. A to ze země, z níž se rekrutuje převážná část klientely, kterou letiště v průběhu roku odbaví.

„Připojili se investoři z Ruska a kapitál, který mají, pochází z petrochemie,“ uvedl náměstek primátora Alexandr Krejčíř. „Zatím jsme s nimi měli jedinou schůzku a žádnou konkrétní nabídku nebo prezentaci jsme od nich ještě neviděli.“ Podle Krejčíře ale město tlačí čas a vedení města i představenstvo akciové společnosti EBA, která provozuje civilní část letiště, se shodly na tom, že jednání s potenciálními investory by se měla ukončit do konce srpna. „A snažit se předložit zastupitelstvu v září nebo říjnu už konečně nějaký materiál k rozhodnutí,“ říká Krejčíř. „Pořád nemáme konkrétní výstup, který bychom měli mít, abychom s ním mohli pracovat dál. Začali jsme spolupracovat s poradenskou firmou Ernst and Young a s ní chceme vytvořit konkrétní materiál, který by obsahoval porovnatelná kritéria. Máme v úmyslu vytvořit jakousi poptávku pro zájemce tak, abychom byli schopni jejich nabídky porovnat.“

O výstavbu nového terminálu se vedle Rusů uchází také Korejci, nejdále v jednání jsou ale zástupci britské firmy John Laing a americké společnosti Odien.

Letiště pro stovky tisíc cestujících

Nový letištní terminál, o který usiluje město Pardubice spolu s krajem, by měl být ekonomický, úsporný a s dostačující kapacitou. „Tak, aby splňoval charakter regionálního mezinárodního letiště,“ vysvětluje náměstek primátora Alexandr Krejčíř. „Není pravda, že chceme desítky milionů odbavených cestujících, limitujícím faktorem je studie vlivu na životní prostředí EIA, která se teď zpracovává na 250 tisíc cestujících. Pokud se budou počty cestujících navyšovat, musí se zpracovat nová EIA.“

Kapacita nového terminálu bude počítat s možností rozšíření až na 600 tisíc cestujících ročně. Jedním z velkých problémů rozvoje letiště jsou především špatná dopravní situace v jeho okolí a hluk.

Další související články:

Mezi Pardubicemi a Moskvou se od čtvrtka létá dvakrát týdně

O modernizaci letiště v Pardubicích soutěží Odien a AZA Trade

Letiště platí za bezpečnost

Pardubická radnice jedná o investici do letiště

Pardubice jednaly s novým zájemcem o investici do letiště

Perspektivní pardubické letiště hledá nové policisty

Primátor: Projekt letiště je ekonomický a úsporný

O pardubické letiště má zájem další investor

Jaká je americká vize letiště?

Firma Odien představila plány modernizace letiště

Brity láká letiště

Letiště musí oplotit, podle města jde o veřejný zájem

O pardubické letiště mají zájem čtyři investoři

Letiště mohou brzdit přetížené silnice

Dvě firmy mají zájem o letiště

Z Pardubic se pravidelně létá již také do Petrohradu

12.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 11 962 Kč Prodavači v prodejnách Asistent/ka prodeje v prodejně kojeneckého a dětského oblečení. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11962 kč, mzda max. 27796 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pro prodejnu Little Things v OC Palác Pardubice přijmeme asistentku prodeje na DPP (brigádně), s možným přechodem na HPP (zkrácený úvazek). Směny lze uzpůsobit domluvě, částečně i o víkendu a odpoledne. Vítáme spolehlivost, příjemné vystupování a základní znalosti práce s PC. Prosíme o zaslání životopisu na uvedený e-mail.. Pracoviště: Little things palác pardubice, Masarykovo náměstí, č.p. 2799, 530 02 Pardubice 2. Informace: , . Management - Management Vedoucí 45 000 Kč Řídící pracovníci v oblasti správy podniku, administrativních a podpůrných činností jinde neuvedení Řídící pracovník/pracovnice v oblasti správy podniku. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 45000 kč, mzda max. 55000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Přelouč. , Požadujeme: , Anglický jazyk - slovem i písmem - nutná podmínka., Mandarinština - výhodou. , Min. 2 roky praxe ve výrobním podniku (plánování), Znalost programu v SAP - výhodou. , Zaměstnanecké výhody: stravenky. , , První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Chicony electronics cez s.r.o., Tovární, č.p. 1553, 535 01 Přelouč. Informace: Kristýna Černá, +420 469 775 561. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 8 000 Kč Ostatní uklízeči a pomocníci Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 8000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme pracovnici pro úklid kanceláří a společných prostor v bytovém domě. , Pracovní doba: 5x týdně úklid kanceláří cca 16:30-18:30 hod. + 1x týdně úklid chodeb a schodišť bytového domu (libovolný čas). Paušální mzda 8 tis. Kč. , Pozice je přednostně určena pro osoby se zdravotním znevýhodněním (invalidním důchodem). , V případě zájmu kontaktujte technika zakázky - Jakub Kovařík, 774 401 643, jakub.kovarik@bleskservis.cz. Pracoviště: Blesk servis s.r.o. - pracoviště ul. pichlova, Pichlova, č.p. 2532, 530 02 Pardubice 2. Informace: Jakub Kovařík, +420 774 401 643. Administrativa - Administrativa Úředník ve skladu 100 Kč Úředníci ve skladech Operátor ve skladu - BRIGÁDA. Požadované vzdělání: nižší střední. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, -manipulace se zbožím, -užívání interní manipulační techniky, -nakládka, vykládka nákladních aut, -uskladnění zboží, -příprava zásilek k expedici, -podíl na kontrolní činnosti, , Požadujeme:, -trestní bezúhonnost, zletilost, -pečlivost a manuální zručnost, -ochotu pracovat ve směnném provozu, -samostatnost, zodpovědný přístup, -spolehlivost a flexibilitu, , Nabízíme:, -odměnu 100 Kč/hod, -příspěvek na stravování, -nadstandardní víkendové příplatky, -práci na ranní či odpolední směně, o víkendech (dle Vašich časových možností), -práci na 8hod. i 12 hod směny, -práci v čistém prostředí, -získání pracovních zkušeností, -Možnost využití zvýhodněného mobilního tarifu, -Další firemní výhody. Pracoviště: Flextronics international s.r.o. [520], Staročernská, č.p. 226, 530 02 Pardubice 2. Informace: Michaela Pavlousková, +420 466 685 722.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Brankář Pardubic Ondřej Kacetl.

Pouze jeden gól. Pardubice na Spartě nebodovaly

Cigarety. Ilustrační foto.

Celníci likvidovali zajištěné zboží

Spása Hvězdy. Jen o půl bodu

Pardubice - Baráž o účast v atletické extralize družstev mužů se konala za účasti osmi týmů v Ústí nad Labem a závodníci Hvězdy Pardubice splnili cíl, s nímž na sever Čech jeli.

Studenty pardubické univerzity čeká řada novinek

Pardubice - Na Univerzitě Pardubice v pondělí startuje 69. akademický rok.

Retroměstečko: Různorodý program, zajímavá technika

Pardubice - V neděli pokračuje v opuštěných kasárnách na Zborovském náměstí Retroměstečko.

Dočkal se, má první medaili

Pardubice, Kladky - Pardubický orientační běžec Tomáš Kubelka získal svůj první individuální cenný kov z mistrovství České republiky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT