VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Letní doučování napraví resty z neúspěšného školního roku

Pardubice - Zbavit se strachu z návratu do školy může pomoci efektivní opakování problémové látky

7.8.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv

Prázdniny jsou za první polovinou, děti si odpočinuly a pro někoho možná nastal čas dohnat bez stresu mezery v učivu. Zapracovat v nastávajícím pololetí na lepších známkách můžou děti s předstihem v pardubickém Studijním centru Basic.

„Srpnové intenzivní doučování na zaměřeno především na problémy se čtením, psaním a gramatikou českého jazyka. Kurz zároveň učí žáka, jak samostatně a efektivně studovat, což oceňují hlavně ti starší,“ uvedla ředitelka centra Basic Martina Vrbická.

Letní doučování bez stresu z písemek a zkoušení pomůže dětem vrátit sebevědomí, které utrpělo studijními neúspěchy. Dyslektici či dysgrafici si v klidu vyjasní učivo a v září se pak do třídy vrací s menší nejistotou.

„Zaměňování písmen, jejich zrcadlové vnímání, domýšlení slov a v neposlední řadě neschopnost dítěte samostatně se učit. To jsou problémy, které provází stres, nervozita a napětí. A to nejen u dětí, ale i u jejich rodičů. Tím se pak vytváří psychické bloky, které můžou dítě poznamenat na celý život,“ poznamenala Vrbická.

Kromě nejmladších žáků, u kterých rodiče nechtějí jejich problém nechat rozrůst, je letní kurz určen všem věkovým kategoriím. Na doučování dochází také hodně žáků z druhého stupně, kteří nemají prospěch podle svých představ a chtějí se dostat na střední školu.

Doučení dospělých

„Dále pracujeme i s dospělými, kterým nezvládnuté školní základy dělají potíže v zaměstnání, dalším vzdělávání nebo při domácím učení s dětmi,“ sdělila Vrbická.

Prázdninové vyučování zabere týden až dva. Žáci každý den studují dvě až čtyři vyučovací hodiny.
„Během prázdnin nejsou zatěžovány novou látkou ze školy, a tak se mohou plně zaměřit na doučování. Není to pro ně žádný strašák – doučování neprobíhá nikdy bez souhlasu dítěte. Učitel se po celou dobu věnuje pouze jednomu dítěti, případně dvojici, ale stále jde o individuální přístup. Proto dokážeme přesně diagnostikovat problém a řešit ho,“ poznamenala Vrbická.

Strávit týden nebo dva s učebním programem ušitým na míru se vyplatí. Metoda centra Basic pomáhá odstranit problémy s nedostatkem soustředěnosti, nesamostatnosti při učení či s nechutí ke studiu.

„Když dítě dělá pokroky, získá jistotu a v rodině díky tomu zavládne větší pohoda. Musíme si uvědomit, že v reálném životě dyslektici či dysgrafici žádné úlevy dostávat nebudou,“ konstatovala Vrbická.

Individuální vyplňování mezer v látce zvolila pro svou dceru například maminka Marešová.
„Prázdninový kurz Míše hodně pomohl, ale také jí hlavně zvýšil sebevědomí. Více si věří a to je důležité. Když byla Míšina poslední hodina o prázdninách, bylo jí to líto, ale už se moc těší na odpolední hodiny v září,“ uvedla Marešová.

Studijní centrum pracuje podle vzoru obdobných center, která jsou v Dánsku. Metody pro ně vypracoval spisovatel a humanista L. Ron Hubbard.

7.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Martin Kolovratník kandiduje do Sněmovny za hnutí ANO.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Kdo se bojí Virginie Woolfové. Jindřiška Janoušková a Josef Pejchal.

Stotisící návštěvník Východočeského divadla je „za dveřmi“

Pardubická univerzita hledá nového rektora. Kandidát je jeden

Pardubice - Akademický senát Univerzity Pardubice bude v úterý volit kandidáta na funkci rektora pro následující čtyři roky. Na funkci je navržen jediný kandidát, vedoucí Katedry fyzikální chemie Fakulty chemicko-technologické Jiří Málek.

Pardubičky to ženou vysoko. U Borku došla trpělivost s tendenčně řízenými duely

Pardubicko - Černý kůň zkrocen. Fotbalové Moravany senzačně vyhrály na půdě druhého celku krajského přeboru. O soutěž níže planou emoce. V Pardubičkách se vaří krev z výkonu sudích v Načešicích. Přeloučský trenér spílá hráčům za odfušovaný zápas.

VÍME PRVNÍ

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

Krasíkov - K vraždě asi 45letého muže z Třebařova došlo v sobotu v obci Krasíkov na Orlickoústecku. Na svědomí ji má podle dostupných informací jeho partnerka M. K. Muže zabila při hádce.

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Pardubice - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení