Ačkoliv to původně vypadalo, že je už definitivně rozhodnuto o tom, že letošní ročník Pardubického letního kina se odehraje v Tyršových sadech, vedení města ještě stále uvažuje o možných variantách, kam by se tento divácky nejúspěšnější prázdninový kulturní projekt v Pardubickém kraji dal přesunout.

Bude se jednat dál

„Ve středu jsme jednali o možnosti přesunout kino do areálu lihovaru,“ řekl primátor Jaroslav Deml (ODS).
„Nedokážu posoudit, zda by se v těchto prostorách mohl konat už letošní ročník. Nevím, zda by se to všechno ještě stihlo připravit, ale na začátku června máme naplánovanou prohlídku areálu. Pak se dohodneme na dalším postupu,“ nastínil Jaroslav Deml.

„Uvidíme, jaké prostorové možnosti lihovar skýtá. Potřebné zázemí tam snad je nebo se dá ještě doladit,“ pokračoval primátor.
„Navíc jde o místo, které je relativně dobře dopravně dostupné. V části areálu se nachází rovněž úspěšná diskotéka, kam údajně chodí hodně mladých lidí. Na provoz tohoto zařízení jsme nezaznamenali žádné výraznější stížnosti,“ vyjádřil se Jaroslav Deml.
„Myslím, že bychom dokázali celý prostor připravit tak, aby byl pro kino zajímavý. S kapacitou by neměl být problém. Do areálu by se klidně vešlo i pět tisíc lidí,“ upřesnil podnikatel Jiří Novák, který jednání s radnicí vedl.

„Na tento prostor se půjdeme samozřejmě podívat. Jsme otevřeni všem jednáním, ale stále jsme přesvědčeni o tom, že polovinu úspěchu projektu tvoří osobitý genius loci Tyršových sadů,“ reagoval provozovatel kina Jan Motyčka.
„Zatím tedy stále počítáme s tím, že se letošní ročník uskuteční v Tyršových sadech, jak bylo ujednáno a jak jsme to ostatně i veřejně avizovali,“ prozradil Jan Motyčka.

„Přiznám se, že jsem o možnosti uspořádat letní kino v areálu lihovaru ještě vůbec neslyšela. Není to sice tak daleko od centra města, ale přece jen je to trochu z ruky. Navíc stále si myslíme, že Pardubické letní kino má své kouzlo právě v Tyršových sadech,“ sdělila jedna z iniciátorek petice za zachování projektu v městském parku Ivana Dvořáková.

„Je to podivné“

„Domnívali jsme se, že už je definitivně rozhodnuto a že už se o žádných jiných variantách nebude diskutovat. Připadá mi trochu podivné, že město nyní znovu začíná jednat o tom, že by i pro letošní ročník kino někam přesunulo,“ pravila Ivana Dvořáková.

„Můžeme se ještě snažit něco podniknout i na sociální síti Facebook, kde se pro podporu kina v Tyršových sadech vyjádřilo na 3600 příznivců,“ dodala iniciátorka petice.