Ve čtvrtek 7. července od 21.30 hodin se zde promítá česká krimi Gangster Ka režiséra Jana Pachla a v pátek její pokračování s názvem Gangster Ka: Afričan.

Hlavní hrdina Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu.

Myšlenka letního kina, které po dva měsíce promítá v Pardubicích zdarma, nadchla i herečku Zdenku Procházkovou, která přijela na slavnostní zahájení letošního, v pořadí již jedenáctého ročníku.

„Hrozně se mi to tady líbí a myslím, že je to vynikající nápad. Lidé mají o filmy opravdu zájem. I díky hezkému počasí jsem z dnešního večera a přátelské atmosféry absolutně nadšená,“ prohlásila na zahájení.

Devadesátiletá dáma zavzpomínala i na svou nedávnou návštěvu Pardubic.

„Viděla jsem to nádherné historické náměstí, Zelenou bránu a okolí. Oceňuji, jak se zde všechno zvedlo. Pamatuji si, že tu také bývalo velice dobré divadlo. Je opravdu vidět, že Pardubice stále žijí,“ doplnila herečka, která si zahrála například ve filmu Filipa Renče Lída Baarová.