O tomto víkendu ještě zůstane zavřená. Sdělilo to v pátek vedení pardubického aquacentra. Na návštěvníky sportoviště letos čeká nové venkovní bistro, které se nachází přímo pod pětadvacetimetrovým bazénem. Jeho stavba trvala necelých šest měsíců a městský rozpočet vyšla na téměř šest milionů korun.

Do loňské sezony vstoupilo pardubické aquacentrum posíleno o pětadvacetimetrový bazén, původní bistro bylo zbouráno během jeho stavby. „Nové bistro, které bude v provozu v rámci Letní pláže, bylo vybudováno přímo pod pětadvacítkou a veřejnosti bude po zpevněných plochách přístupné pouze z venkovní části plaveckého areálu,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát. Vedení Aquacentra Pardubice plánuje otevřít Letní pláž v brzké době. „Areál je v tuto chvíli připraven na zahájení letní sezony, nyní už jen vyčkáváme na příznivější počasí. V letošní sezoně bude návštěvníkům Letní pláže k dispozici hřiště na plážový volejbal společně se stolním tenisem,“ informoval Jiří Vysoudil, ředitel společnosti PAP Pardubice, která aquacentrum provozuje.

V současné době je celý areál v provozu v návaznosti na hygienické požadavky Ministerstva zdravotnictví ČR k provozu bazénů, wellness a aquaparků, stále je tedy nutné dodržovat zvýšená hygienická opatření, jako je například dezinfekce rukou při vstupu do aquacentra, pohyb po budově s rouškou, dodržování rozestupů ve vstupní hale, šatnách či sprchách a podobně.