Pardubický Letní stadion už má svého projektanta.

Jeho úkolem bude vypracovat projektovou dokumentaci na kompletní rekonstrukci areálu i prostoru po bývalých jatkách.

ZA NÁVRH MĚSTO 
ZAPLATÍ 7,5 MILIONU

Město by mělo za vypracování návrhu zaplatit zhruba 7,5 milionu korun, a to včetně daně z přidané hodnoty (DPH).
„Rozhodovali jsme se mezi dvěma společnostmi, které nám jako jediné do daného termínu zaslaly své nabídky. Druhá společnost přišla s tím, že by město mělo zaplatit o skoro čtyři miliony korun více," konstatovala náměstkyně pardubického primátora Helena Dvořáčková.

Letní stadion by se měl kompletně přeměnit, a to včetně přilehlých ploch podél ulice U Stadionu.

„Svého využití by se tak mělo dočkat také území po bývalé hale ČSTV a jatkách. Zde mají být vybudována další dvě hřiště. Ta budou mít možnost využívat sportovní kluby i veřejnost," upřesnila Iveta Koubková
z tiskového úseku Magistrátu města Pardubic.
„Architekti v tomto prostoru počítají také s dětským hřištěm či plochou pro letní kino a podobné akce," informovala náš Deník Iveta Koubková.

Samotné fotbalové hřiště se dočká přestavby tak, aby jeho parametry vyhověly požadavkům na pořádání zápasů druhé nejvyšší fotbalové soutěže.

Hlavní tribuna bude opravena, další její části dostavěny. „Společnost má předložit návrh, který bude obsahovat řešení, jak opravit hrací plochu a hlavní tribunu západ. Dostavěny budou východní, severní a jižní tribuny včetně přilehlých zpevněných ploch. Dojít má i k výstavbě nového objektu technického zázemí," přiblížil primátor Pardubic Martin Charvát.

„Vedle stadionu s kapacitou 4600 diváků pak vznikne tréninková plocha. Kdy by mohla začít samotná přestavba, je zejména otázkou peněz. Město zcela jistě nebude hlavním investorem," upozornil pardubický primátor.

NA LETNÍ STADION SI MĚSTO VEZME ÚVĚR

„Jsme si vědomi, že to pro rozpočet města bude tato akce společně s projektem Dukla sportovní velké sousto. Pro tyto účely chceme rozšířit náš úvěrový rámec," podotkl náměstek primátora Jiří Rozinek.

„Do konce roku musíme uzavřít smlouvu s vítěznou společností. V roce 2018 bychom rádi vybírali dodavatele stavby," nastínila další plány náměstkyně pardubického primátora.

Z Letního stadionu, který v 30. letech minulého století projektoval Karel Řepa, by měla zůstat Brána borců jako odkaz na práci tohoto architekta.

„Modernizace fotbalového stadionu už je více než nutná. Ministerstvo kultury navíc prohlásilo hlavní tribunu a malou tribunu, kde se nachází Brána borců, za kulturní památku, takže by byla škoda tento prostor projektovat odděleně," dodala Helena Dvořáčková 
s tím, že rekonstrukce se bude týkat i stávajícího objektu maratonské brány.