Sportovní, tematické nebo příměstské. Zájem je o všechny druhy táborů i přesto, že si letos rodiče připlatí. Organizace začaly spouštět rezervace s několikaměsíčním předstihem. Některé turnusy už jsou zcela obsazené, jinde zbývají poslední místa.

„Přihlášky na tábor byly spuštěny po jarních prázdninách a koncem dubna byl vyprodán,“ sdělila Jana Klusáčková z plavecké školy, která každoročně pořádá příměstské tábory zaměřené na sport.

Podobně jsou na tom i další organizátoři z Pardubic. „Přihlašování na tábory jsme zahajovali v únoru a již v dubnu byla kapacita většiny táborů naplněná. Máme pouze pár jednotlivých míst, většinou když se rodině změnil termín dovolené a musela přihlášené dítě odhlásit,“ řekla ředitelka Domu dětí a mládeže Beta Pardubice Miriam Lukešová.

Přečtěte si:

Dětský tábor. Ilustrační snímek
Tábory zdražily, týden vyjde i o tisíc korun více. Zájem je přesto obrovský

Kvůli vyšší cenám jídla a energií museli pořadatelé táborů navýšit cenu. „Zdražit jsme proti loňskému roku museli. Na většině příměstských táborů u nás rodiče pořídí pobyt pro své dítě pod dva tisíce korun,“ sdělila Lukešová z pardubického domu dětí, který letos pořádá hned šestnáct letních táborů, z toho dva pobytové, ostatní příměstské.

Příměstské tábory u rodičů i dětí bodují už několik let. Výhodou ve srovnání s tradičními tábory je podle pořadatelů cena a také fakt, že rodiče mají dítě více pod kontrolou. Za týdenní pobyt na příměstském táboře s programem zaplatí v průměru přes dva tisíce korun.

Všechny tábory jsou tematicky zaměřené, takže si užijí milovníci pohybu a tance, ale také přírody. Několik termínů je připraveno pro děti, které chtějí rozvíjet svoji kreativitu a zručnost.

Připlatí si i ti, kteří své děti pošlou na příměstský tábor do Aquacentra Pardubice, tam zdražili o 250 korun. Rodiče tak zaplatí 2500 korun za týden.

Příměstské tábory táhnou

Právě příměstské tábory u rodičů i dětí bodují už několik let. Výhodou ve srovnání s tradičními tábory je podle pořadatelů cena a také fakt, že rodiče mají dítě více pod kontrolou. Za týdenní pobyt na příměstském táboře s programem zaplatí v průměru přes dva tisíce korun.

Přelouč a Bratrouchov. Z historie dětských táborů v Krkonoších (1931 – 2021).
FOTO: Neuvěřitelných 90 let dětských táborů! Najdete se na fotkách?

Zdražení ale rodiče neodradilo, podle vedoucích táborů je letos zájem podstatně větší. „Řekl bych, že zájem o tábory je abnormálně velký. Měli bychom plánovanou kapacitu naplnit,“ doplnil Libor Coufal z Ranče pod Kuňkou, kam děti jezdí na příměstské tábory poznávat život koní.

Osvědčené programy táborů zůstávají, někde ale vymýšlí i nové formáty. Dům dětí a mládeže Beta letos chystá novinku v podobě „minitábora“. Jedná se pouze o tři dny, kdy se děti budou loučit s prázdninami. Zájemci si mohou přijít hrát a tvořit do domu dětí a mládeže na Dubině. „Chceme tak rodičům ubrat starosti, jak zabavit děti před nástupem do školy,“ dodala k novince Lukešová.