Poté, co před pár dny přišel Pardubický deník s tím, že si lidé mohou nechat otestovat alkohol na množství metanolu, navštívily  chemicko–technologickou fakultu desítky soukromých zájemců.

„Lidé sem chodí a je jich poměrně dost. Od té doby, co se to objevilo v novinách, tak jsme zaznamenali asi padesát zájemců," potvrdil Deníku děkan chemicko-technologické fakulty Petr Lošťák.

Přestože se za analýzu těchto vzorků platí někde až dva tisíce korun, Chemicko-technologická fakulta v Pardubicích to zatím dělá zdarma. „Dosud se tyto testy dají stíhat souběžně s naší běžnou prací. Pokud by se ale počet zájemců nějak drasticky navýšil a my bychom nestíhali naši práci, museli bychom to začít nějak řešit. Možná právě 
i zpoplatněním," konstatoval děkan Lošťák.

Podle vedoucího katedry analytické chemie Karla Ventury nosí lidé zejména pálenky v podobě slivovic, meruňkovic či hruškovic. „Rovněž jsme ve velké míře testovali vodku a rum. Žádný z těch desítek testů ale dosud nepotvrdil nadměrné množství metanolu," řekl Pardubickému deníku Karel Ventura.

Na rozbor stačí na fakultu donést zhruba jeden decilitr. Nebude-li tam v tu dobu hodně lidí, zájemci se dozvědí výsledek během půl hodiny.