Po dvou týdnech se opět demonstrovalo i v Pardubicích u sochy Jana Kašpara.

„Paní Benešovou nominoval Andrej Babiš bezprostředně poté, co policie navrhla jeho obžalování z dotačních podvodů. Již v minulosti paní Benešová zpochybňovala Babišovo trestní stíhání a máme vážné podezření, že se to bude dít znovu. Není nám jedno, kdo v této zemi bude ministrem spravedlnosti,“ konstatovala jedna z organizátorek akce Ivana Böhmová.

Společně pak účastníci poslouchali přenos ze Staroměstského náměstí v Praze. „Nesmíme si zvyknout, že tato situace je normální. Opravdu chceme demisi Marie Benešové. Jsme rádi, že jste přišli,“ znělo z reproduktorů. „My taky,“ odpovídali na dálku lidé v Pardubicích.

Uchovat demokracii

„Zůstaňte dál bdělí a zajímejte se o veřejné dění, protože jedině tak si dokážeme uchovat demokracii,“ vyzvala účastníky Böhmová.

Nad hlavami lidí opět nechyběly transparenty. „Kdo podporuje zločince, je taky zločinec,“ hlásal jeden z nich.

Prostranství u sochy Jana Kašpara se plnilo postupně. „Myslím si, že je občanská povinnost se aktivně zapojit do protestů proti tomu, co se v tomto státě děje,“ popsal David Zieris, který dorazil s transparentem s nápisem Konec vlády STB.

Že protest svolají, se organizátoři rozhodli až den před akcí, což se projevilo i na počtu příchozích. Těch bylo zhruba necelých dvě stě.

„Přemýšleli jsme, jestli máme jet do Prahy, pak jsme se rozhodli, že se sejdeme tady s pár kamarády, nakonec je nás tady víc, což je dobře,“ řekla Böhmová.