Nervozita, napětí a hlavně velké očekávání. Tak by se dala charakterizovat atmosféra, která panovala v pondělí večer v pardubickém Kulturním domě Hronovická.

Aby ne, vždyť pardubická ODS rozhodovala o svých volebních lídrech do Senátu a do městského zastupitelstva.

Současný senátor Jiří Stříteský jako jediný kandidát ODS do Senátu prošel hladce.

Poté už se diskutovalo o tom, zda se lídrem ODS do pardubického zastupitelstva stane současný pardubický primátor Jaroslav Deml nebo jeho náměstek Alexandr Krejčíř. Ten nakonec Jaroslava Demla porazil poměrem hlasů 125:87!

„Mám velkou radost. Je to pro mě samozřejmě velký závazek. Určitě ze mě spadla jistá nervozita, ale jsem si vědom toho, že nás nyní čeká tvrdá práce. Doufám, že se teď ODS semkne a že bude naším společným cílem dosáhnout těch nejlepších výsledků,“ věří Alexandr Krejčíř.

„Určitě jsem byl hodně zvědav, jak volební shromáždění dopadne. Doufal jsem, že bude mít ráz běžných jednání a že už se konečně rozhodne, za kým má strana jít a kdo bude stát v čele. Jedno mi to pochopitelně nebylo, takže určité rozechvění jsem před volbou cítil. Přece jen, byla to pro mě velká výzva,“ vysvětlil náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř, který by se svým pondělním rivalem i nadále rád spolupracoval.

„Pokud o to bude mít zájem, tak určitě ano. Je to zkušený politik a odborník,“ uvedl na adresu nynějšího primátora Jaroslava Demla.

„Před volebním shromážděním jsem měl docela dost práce. Po dvou plesech v pátek a jednom v sobotu se mi trošku vrátila bolest do zad, ale jinak jsem prožil okamžiky před touto volbou celkem v pohodě. Byl jsem samozřejmě zvědav na to, co přijde, jak naši členové rozhodnou a doufal, že se sejdeme v co největším počtu. A byl jsem přesvědčen o tom, že ať do urny hodí jakýkoliv lístek, zvolí dobře,“ řekl pardubický primátor Jaroslav Deml, který se spolupráce s Alexandrem Krejčířem nezříká.

„Jako člen ODS budu spolupracovat se všemi týmy ve trojích volbách, které nás letos čekají. Hlavní tíha odpovědnosti však bude v případě voleb do zastupitelstva ležet na Alexandru Krejčířovi. K vítězství mu gratuluji, ale vím, že to nebude mít jednoduché. Na jeho bedrech bude obrovská zodpovědnost. Budu mu zcela určitě držet palce,“ ujistil Jaroslav Deml.

„S průběhem pondělní volby panuje velká spokojenost. Byla klidná a slušně vedená,“ shodli se jednohlasně Jiří Stříteský, Alexandr Krejčíř i Jaroslav Deml.