Absolventka pardubického Anglického gymnázia a letošní česká Miss World Linda Bartošová zabodovala na 62. ročníku mezinárodní soutěže Miss World, která se uskutečnila v exotickém čínském městě Ordos. Tato prestižní soutěž krásy vznikla ve Velké Británii pod názvem Festival Bikiny Contest, ale média ji označovala jako Miss World.

O korunku se letos ucházelo 122 půvabných dívek, mezi nimi byla i devatenáctiletá studentka z Vraclavi, která okouzlila hned ve dvou klíčových disciplínách. V kategorii o nejkrásnější postavu v plavkách, Beach Fashion, se bývalá externí spolupracovnice našeho Deníku probojovala do prvních TOP 10!

V další z atraktivních disciplín, Talent show, bravurně zazpívala píseň Mamma Mia a rázem se ocitla mezi nejlepšími dvaceti dívkami.

Bohatá zásoba šatů

Finálovému večeru předcházel náročný kolotoč zkoušek, focení a nácviků. Linda si s sebou do Číny vezla garderobu z dílny Jaroslavy a Dominiky Sedláčkových za půl milionu českých korun.

K šatům přibalila také stříbrný přívěsek s českými granáty, který byl vydražen na charitativní aukci ve prospěch nadace Beauty With a Purpose. Myslela také na své kolegyně a přivezla jim pozornost – stylové náramky, jejichž koupí přispěla na projekty Nadace Terezy Maxové Dětem. S tou také natočila charitativní video k projektu Pod křídly, který pomáhá dětem z dětských domovů s výukou angličtiny.

„Samotná účast na tak prestižní soutěži, jakou Miss World bezesporu je, pro mě byla obrovským zážitkem a skvělou zkušeností. Po pravdě řečeno, před odjezdem jsem si moc šancí nedávala a fakt, že jsem se v konkurenci 122 krásek probojovala mezi TOP 10 Beach Fashion a TOP 20 v Talent show, považuji za obrovský úspěch, který mě překvapil a potěšil zároveň," sdělila své dojmy studentka Linda Bartošová.

Zážitek na celý život

„Seznámila jsem se tam s mnoha zajímavými lidmi a pronikla do tajů jejich kultur. Přivezla jsem si spoustu zážitků, nejvíc však budu vzpomínat na Šanghaj. Děkuji všem, kteří mi celou dobu fandili a věřím, že jsem je nezklamala," nechala se slyšet Linda Bartošová.

Titul Miss World 2012 si letos odváží třiadvacetiletá  kráska Jü Wen-Sia z Číny. Na druhé příčce se umístila Sophie Elizabeth Mouldsová z Walesu a třetí místo patří Michelle Kahawatyové z Austrálie.

Markéta Markovicsová