Pobyt rodičů s dětmi, který pořádá Základní škola a Praktická škola Svítání u Máchova jezera, navštívil i vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. Podpořil tak akci, která je důležitou součástí spolupráce školy a rodiny.

Na tomto místě se děti potkávají se svými kamarády a zároveň zaměstnanci školy s rodiči žáků. Společně připravují program a zapojují se do každodenních aktivit.

„Rodiče a zaměstnance školy spojuje péče o zdravotně postižené děti. Na společném pobytu mají jedinečnou šanci poznat situaci, která je pro každého z nich obtížná v jiném směru, očima toho druhého,“ uvedl vicehejtman Roman Línek.

Při své návštěvě se Línek zapojil v roli bledé tváře do indiánských her kmene Dětí vycházejícího slunce.
„Při tomto setkání jsem byl také vtažen do indiánských hrátek, protože celý tábor jimi žil. Každé dítě, ale i dospělý měli své indiánské jméno. Já si vypůjčil filmové indiánské jméno Tančící Oblak,“ usmíval se vicehejtman Línek. Ten si našel čas i na diskuzi s pedagogy i rodiči dětí o záležitostech, které se rodin využívajících služeb školy Svítání dotýkají.

„Od vzniku školy jsem zažil mnoho jejích aktivit, ať už různé turnaje, vystoupení, plesy a podobně. Poprvé jsem však zažil atmosféru společného pobytu a mohl diskutovat s rodiči i jejich dětmi dohromady,“ dodal vicehejtman Línek.

(Monika Suchá)