Pardubický kraj na jednání zastupoval náměstek hejtmana Roman Línek.

Jednání, které začalo pracovním obědem na pozvání premiéra Petra Nečase, se uskutečnilo v zasedacím sále Vlády České republiky.

„Klíčovými tématy byla příprava státního rozpočtu na roku 2012 v oblastech dopravy, sociálních věcí, školství a ministerstva vnitra. Hovořilo se také o politice soudržnosti po roce 2013 a čerpání finančních prostředků z fondů Evropské unie či o rozpočtovém určení daní pro kraje i obce,“ konstatovala tisková mluvčí Pardubického kraje Magdalena Navrátilová.

„Trvá rozpor mezi kraji a vládou ohledně financování ztráty osobní vlakové dopravy. Vláda plánuje poslat v roce 2012 pouze 2 miliardy korun místo letošních 2,6 miliardy. Na druhou stranu je dobrou zprávou, že proti původním návrhům ministerstva financí bude na provoz v příštím roce přidáno policii 700 milionů korun a hasičům 200 milionů. A to již zaručí dobrý výkon klíčových složek integrovaného záchranného systému v krajích, včetně našeho Pardubického,“ shrnul hlavní závěry Roman Línek.

Ten jednání využil i k dílčím rozhovorům s ministry zdravotnictví, spravedlnosti, dopravy a ministerstva průmyslu a obchodu. „Ministra Hegra jsem informoval o podpisu smluv o dalším fungování kardiovaskulárního centra v Pardubické krajské nemocnici a on mi potvrdil, že platí příslib jeho podpory, abychom získali prostředky z evropských fondů. Zároveň na setkání opakovaně zaznívala nutnost vyřešení problematického financování krajských nemocnic v roce 2012, zejména Pardubické krajské nemocnice. Svojí velikostí a specializací je v mnohém podobná nemocnicím fakultním a ve financování se to musí zohlednit,“ upřesnil Roman Línek.

(mag)