Díky mrazům umožňujícím zasněžování je v Pardubickém kraji v provozu většina lyžařských středisek. Sjezdovky jsou otevřené v horských oblastech i v níže položených místech a bude jich ještě přibývat. Na hřebenech hor jsou podmínky vhodné i pro běžecké lyžování.

Aktuální přehled podmínek ve skiareálech najdete ZDE

V Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem leží na sjezdovkách od 60 do 100 centimetrů sněhu, lyžuje se na osmi kilometrech kilometrech tratí. Jezdí sedačková lanovka Sněžník, sedačková lanovka U Slona, vlek Slamník, vlek Kamila, vlek Ondráš. "Nadále probíhá zasněžování a příprava zbývajících sjezdovek černá Sněžník A, Malý Slon a zábavních tratí v areálu U Slona. O otevření budeme informovat podle aktuálních podmínek," uvedla Šárka Braunerová z Horského resortu Dolní Morava. Ve vrcholových partiích je sjízdných 48 kilometrů běžkařských tras.

Osvětlený běžecký okruh v Orlickém Záhoří.
Hurá na běžky! Nasněžilo, do bílých stop láká už také Orlické Záhoří a okolí

Na Bukové hoře na Orlickoústecku je otevřena Mlýnická sjezdovka na straně Červené Vody a Svitavská na čenkovické straně. Lyžaři mohou využít také propojení obou částí areálu. Na svazích je od 40 do 110 centimetrů sněhu.

Lyžuje se i v níže položených oblastech. K dispozici jsou sjezdovky v Hlinsku a Hluboké u Trhové Kamenice na Chrudimsku, u Poličky na Svitavsku, v areálech Peklák a Přívrat u České Třebové nebo v Dlouhoňovicích a Českých Petrovicích na Orlickoústecku.