Na sjezdovkách leží od 30 do 90 centimetrů sněhu. Nejkvalitnější lyžování je ráno, kdy je sníh po nočním ochlazení přimrzlý. Menší a nízko položená střediska, hlavně v Pardubickém kraji, jsou však už mimo provoz.

Ve Špindlerově Mlýně jede stále pět lanovek a šest vleků. Denně tu lyžuje až 2500 lidí. Cena jednodenního skipasu pro dospělého klesla na 450 korun z předchozích 700 korun. „K dispozici jsou i snowparky. V Horních Mísečkách jsou upravené běžecké tratě pro klasiku i volnou techniku,“ řekl ředitel špindlerovského skiareálu Jiří Beran.

V areálu Černá hora u Janských Lázní jsou v provozu dvě lanovky a čtyři vleky a na sjezdovkách tam je 30 až 80 centimetrů sněhu. Jednodenní skipas pro dospělého stojí 490 korun místo 590 korun.

V Peci pod Sněžkou cena jednodenního lyžování klesla na 350 z 600 korun. Lanovka na Sněžku bude o víkendu naposledy v provozu před pravidelnou jarní údržbou. Opět se rozjede 22. dubna.

Mimo provoz jsou už ve východních Krkonoších střediska Pěnkavčí vrch, Svoboda nad Úpou, Černý Důl, Dolní Dvůr, Kněžický vrch a Kněžice. V Pardubickém kraji už funguje pouze skiareál Buková hora na Orlickoústecku.

V Orlických horách jsou v provozu střediska v Deštném a Říčkách. V Deštném je na sjezdovkách kolem 50 centimetrů sněhu a celodenní jízdné kleslo na 210 korun. V Říčkách jsou otevřené všechny sjezdovky, leží na nich 40 až 85 centimetrů sněhu. Denní jízdné je 350 korun. V provozu bude říčské středisko do 3. dubna.

(čtk, red)