Naposledy se v neděli lyžovalo i v Deštném a v Říčkách v Orlických horách. V sousedním Pardubickém kraji bude do 10. dubna v provozu pouze středisko Červená Voda v Orlických horách. O víkendu do hor regionu i přes omezenou nabídku areálů přijely tisíce lyžařů.

Největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn mělo za víkend návštěvnost kolem 5000 lidí. „V neděli lyžaři zažili krásné slunečné počasí. Na sjezdovkách leží od 20 do 60 centimetrů sněhu a hlavní zařízení určitě pojedou do 10. dubna,“ řekl ředitel skiareálu Jiří Beran.

V Peci pod Sněžkou budou do neděle 10. dubna v provozu vleky na Javoru a lanovka na Hnědý vrch. Na sjezdovkách tam leží od 20 do 70 centimetrů sněhu.

Ve Špindlerově Mlýně i v Peci se jezdí za snížené jarní ceny jízdného. Například jednodenní skipas pro dospělého ve Špindlerově Mlýně stojí 450 korun, dopolední je za 290 korun.

Na hřebenech Krkonoš leží už jen kolem 50 centimetrů sněhu a platí nejnižší, první stupeň lavinového nebezpečí. Sněhu na hřebenech kvůli oteplení rychle ubývá.

(čtk, red)