„Stopu pro klasický běh na lyžích i ovál pro bruslení od čtvrtka nově připravuje zdarma zapůjčená sněhová fréza. Podmínky pro lyžování v tomto areálu by měly být opět kvalitnější,“ řekl PR manažer pardubického Dostihového spolku Dušan Korel.

„Na závodišti se začalo lyžovat o minulém víkendu. Zpočátku si na své přišli pouze vyznavači klasiky, kteří si prošlápli stopu. Na základě přání lyžařů se na začátku týdne Dostihový spolek rozhodl připravit i pás v šířce zhruba tří metrů, který je určen pro bruslení. Byl vytvořen improvizovaně válcem, jež se běžně používá pro úpravu trávy na závodišti,“ poznamenal Dušan Korel.

„Od včerejška se však stopa pro klasický běh na lyžích i pás pro bruslení připravují nově. Půjčená fréza umožňuje udržovat špičkově upravené běžecké tratě pro výkonnostní sport, turistiku i rekreaci v místech, kde to dosud nebylo možné. Výrazně tak zkvalitní lyžování v okolí Taxisova příkopu. Trať se v pátek protáhla poprvé a o víkendu se bude upravovat vždy večer. Na oválu budou čtyři stopy pro klasický styl a tři metry široký pás pro bruslení,“ upřesnil PR manažer pardubického Dostihového spolku.

„Snažíme se vyjít vstříc lyžařům, kteří projevují značný zájem o běžkaření na závodišti. Proto jsme v průběhu týdne rozšířili i ,otevírací dobu’ areálu. Nyní je zde možné lyžovat denně od devíti ráno do devíti večer. Vstup je zdarma,“ uzavřel Dušan Korel.