Jmenuje se téměř totožně, jako jeden z největších umělců stříbrného plátna. Pavel Neuman je stejně jako jeho hollywoodský skorojmenovec hlavně herec. Při zápasech pardubických hokejistů se v ČEZ Areně stará o šou. Domácí zápasy bez něj si již nedovede představit publikum a ani samotní hráči. Na nedávné autogramiádě hokejistů HC Eaton Pardubice, která se konala v Lázních Bohdanči, se dokonce fanouškům podepisoval na své vlastní fotky, které mu připravil klub! Čtyřicetiletý muž s replikou koňské hlavy a v dresu se jmenovkou Trenér na zádech odpovídal na naše dotazy.

Jak jste se vůbec dostal k tomu, že děláte na hokeji maskota?
To už bylo kdysi a nějak jsme se o této možnosti bavili se šéfem pardubického fanklubu. Přes něj jsem se poté dostal až k panu Kusému, který mě poté angažoval. Nejprve jsem se mohl pohybovat jen v okolí kotle na jižní tribuně. Později se moje působnost rozšířila.

Za jakých podmínek se maskot na hokeji dělá?
S generálním manažerem klubu Zbyňkem Kusým jsme se dohodli na všech podmínkách. Na tuto moji činnost mi normálně vystavil smlouvu. Ta se ovšem týká jen domácích zápasů.

Co všechno vaše práce pro klub obsahuje?
Musím chodit o něco dřív na zápasy. Připravím si dres, kalhoty a samozřejmě i velkou koňskou hlavu. Poté se během zápasu musím starat o šou v hledišti. To znamená roztleskávat diváky, navozovat atmosféru, fotit se s dětmi a mnoho dalších věcí, které vyplynou ze hry. Například, když se pohybuji v blízkosti boxu časoměřičů a Pardubice vstřelí gól, skáču a tleskám na trestné lavici.

Oficiálního maskota děláte již několik sezon. Jak to s vámi vypadá do budoucna?
Smlouvu podepisuji vždy na každou sezonu. Letos jsem ji ještě neprodloužil, ale věřím, že k tomu dojde. Pokud by totiž se mnou nebylo vedení klubu spokojeno, asi by mi to dalo vědět.

Máte od klubu nějaké výhody, popřípadě můžete prozradit, jak moc je smlouva lákavá?
O penězích asi mluvit nebudu, ty pochopitelně dostávám. Nic jiného ale nepotřebuji. Já jsem skromný, tím, že jsem obrovský fanoušek pardubických hokejistů, tak mě ta práce nesmírně baví. Myslím, že bych to dělal i zadarmo. Ale snad se toho vedení klubu nechytne…