Muž podle všeho totiž nedojel domů s nákupem, který měl v batohu, navíc si vypnul mobil a už druhý den popíjel se švagrem. Chlapské radovánky tak ukončila až noc na záchytce.

Na šestatřicetiletého muže zavolala strážníky nejprve jiná starší žena, před kterou si muž stáhl tepláky o něco níž, než bylo vhodné.

Po příjezdu hlídky pardubičtí strážníci rychle pochopili, že opilý muž vzhledem ke svému alkoholovému deliriu tremens nevěděl kde je, ani co dělá. Situaci objasnila až jeho manželka, která svého milého s kalhotami u kotníků a ve společnosti hlídky městské policie uviděla, když náhodou zrovna kolem projížděla městskou hromadnou dopravou.

Ze spoje MHD vystoupila a notně rozzlobená se sice snažila svému muži vyčinit, ten ji ale s 2,42 promile alkoholu v dechu moc vážně nebral.

„Když viděla, v jakém je manžel stavu, souhlasila s převozem na záchytku, odkud se ji domu vrátil již střízlivý a za své přestupkové jednání i o pár tisícovek lehčí,“ popsala situaci mluvčí Městské policie Pardubice Lucie Klementová.

A s nadsázkou dodala: „Co, se dělo doma, už nevíme, ale všeobecné nadšení nepanovalo. Ono se strážníkům občas stává, že je muži prosí, ať je nevozí domů, že si namísto dohadů s manželkou radši v tichosti zaplatí záchytku i pokutu a ještě poděkují.“

close Opilý se totiž potácel ulicemi města a cestou si stáhl tepláky o něco níž, než bylo vhodné. Na tuto nemravnost upozornila žena, před kterou k nehodě došlo. info Zdroj: MP Pardubice zoom_in Opilý se totiž potácel ulicemi města a cestou si stáhl tepláky o něco níž, než bylo vhodné. Na tuto nemravnost upozornila žena, před kterou k nehodě došlo.