Pořadatelé v průběhu setkání hledali manžele, kteří spolu žijí v manželském svazku nejdelší a naopak nejkratší dobu.

Vítězem v první kategorii se stal manželský pár z Pardubic, který oddacím listem doložil, že jejich manželství trvá celých sedmapadesát let.
„Skvělá byla i informace, že tito manželé (na snímku Jiřího Sejkory) se v Pardubicích brali 14. února 1953, tedy na den přesně, kdy jsme pořádali jmenované setkání. Pár obdržel velké perníkové srdce od pardubického perníkáře Pavla Janoše,“ řekl koordinátor pardubického Národního týdne manželství Stanislav Lanc. „Seznámili jsme se na Silvestra ve Štice. Bylo to při tanci,“ zavzpomínala partnerka a dodala, že manželství vydrželo tak dlouhou dobu díky lásce a toleranci. „A také díky vytrvalosti,“ doplnil s úsměvem manžel.

Kategorii nejkratšího manželství ovládli manželé Luňáčkovi z Pardubic, kteří spolu po osmi letech známosti žijí v manželství deset měsíců. Ti si odnesli velkou perníkovou chaloupku. „I když se známe dlouho, stále v našem manželství hraje velkou roli láska a romantika,“ řekli se zasněným výrazem mladí manželé s tím, že letos se Národního týdne manželství zúčastnili poprvé a jsou přesvědčeni, že to nebyl promarněný čas.