,,Muzeum bude otevřeno od devíti do sedmnácti hodin a dobrovolné vstupné se vybírá  u vstupu do areálu, popřípadě uvnitř muzea," informuje jednatel spolku Oldřich Čížek.
,,Účastníci se mohou těšit na výstavu modelových i hračkových železnic mnoha velikostí, z nichž některé jsou pro provoz na zahradě přímo určeny," dodává pořadatel.
Počet vystavovaných železnic se bude  měnit v závislosti na externích vystavovatelích.

V motorovém voze M131.2053 bude pro návštěvníky zajištěno drobné občerstvení a vůz M131.1 Hurvínek nadšence i povozí.
Jízdu ve zvláštních osobních motorových vlacích si budete moci vyzkoušet na trase Pardubice hlavní nádraží –  Slatiňany a zpět.
Komu by toto bohaté menu nestačilo, může se vydat na prohlídku dopravní laboratoře pardubické univerzity, kde se ve stejný čas koná den otevřených dveří dopravního sálu, též od devíti do sedmnácti hodin. Na programu bude provoz výukového kolejiště ve velikosti H0, ukázky obsluhy různých typů zabezpečovacích a sdělovacích zařízení.

Zájemci zde budou moci získat též informace o studiu  na Dopravní fakultě Jana Pernera. Nebude chybět ani bezplatná přeprava účastníků historickým autobusem Škoda 706 RTO mezi dopravní fakultou pardubické univerzity a železničním muzeem v Rosicích.

  Hana Rubisařová