Matka dítě odložila v lednu do kontejneru na Labském palouku v Pardubicích. „V sobotu 8. ledna krátce před čtvrtou hodinou ranní muž a žena při procházce krajským městem náhodně prohlíželi kontejnery v lokalitě Labský palouk, kde v jednom kontejneru na komunální odpad objevili živého novorozence. Přestože je nález vylekal, zachovali se zcela správně a začali hledat pomoc,“ uvedl kriminalista Milan Šimek.

Podle policie šlo o velké štěstí, protože dvojice v ulici už jednou byla a později se tam vrátila, čímž holčičce zachránila život.

Obviněná žena podle policistů v noci pocítila první porodní bolesti, nikomu však nic neřekla a v ranních hodinách spontánně porodila. O pohlaví novorozence se prý ale nezajímala, tělíčko zabalila do starého hadru, pak jej vyhodila do blízkého kontejneru a šla spát.

Psali jsme:

V pardubickém kontejneru na odpadky se v sobotu brzy ráno našel novorozenec
VIDEO: V kontejneru nalezený novorozenec už je mimo ohrožení. Matka je zadržena

Když kriminalisté ženu našli, nic nezapírala. Pětatřicetiletá žena, která už má dvě děti, u výslechu uvedla, že nevěděla, že je těhotná.

Žena je obviněná ze zvlášť závažného zločinu pokusu vraždy na nezletilci. Trestní sazba je 15 až 20 let, případně trest výjimečný. „Důležitou roli budou hrát v daném případu posudky, nelze do budoucna vyloučit změnu právní kvalifikace,“ konstatovala mluvčí Policie České republiky Markéta Janovská.