Na pardubické půdě v hotelu Zlatá štika rady Pardubic a Hradce Králové projednaly například otázku městské dopravy či sportovišť.

Hned na samý začátek setkání čekalo pro představitele sousedního města překvapení a svým způsobem malé popíchnutí v dobrém. Na stolech královéhradeckých radních byly připraveny dárky v podobě malých perníkových chaloupek se zelenou střechou a nápisem Mechov. Tedy přezdívkou tohoto tradičního „rivala“ Pardubic. Nutno říci, že nápad se setkal s pochopením a byl přijat s úsměvem.

Na jednání zaznělo, že obě města mají zájem na zachování a rozšiřování vzájemného uznávání jízdného v obou dopravních podnicích. Nové se však objevila otázka zhotovení tzv. generelu sportovní vybavenosti. „Zpracování generelu zabere zhruba půl roku. Poté bychom měli mít poměrně jasnou představu mimo jiné o tom, do jakých sportovišť je třeba investovat prioritně a co ještě počká, protože se podobné sportoviště nachází v nedalekém Hradci,“ vysvětlil jeho smysl pardubický primátor Jaroslav Deml. Náklady na zhotovení generelu budou činit asi 600 tisíc korun.