Před rokem se závod kvůli složité dopravní situaci ve městě neuskutečnil, dnes se cyklisté do centra města znovu vrátí. Start a cíl je na třídě Míru, trasa závodu vede přes náměstí Republiky, Sukovu třídu a Masarykovo náměstí. Délka okruhu je 1510 metrů.

V hlavní kategorii muži Elite čeká na cyklisty takových okruhů přesně padesát. Závod se jede jako bodovací, mohou být vyhlašovány i mimořádné prémiové spurty. „Z důvodu přetížení dopravy ve městě jsme museli proti jiným rokům posunout start závodu,“ uvedl ředitel závodu Pavel Petr.

Hlavní závod mužů začne až v 19.20, již za umělého osvětlení. V této kategorii je přihlášena čtyřicítka účastníků, mezi nimi i několikanásobný vítěz závodu Alois Kaňkovský. Nechybí ani Vojtěch Hačecký, nejlepší z roku 2016. „V Pardubicích se představí i Jan Bárta, jenž se zúčastnil Tour de France, nebo vítěz několika letošních závodů Matěj Zahálka, všichni v barvách Elkov Author cycling team,“ prozradil Petr.

Své zástupce budou mít v závodu i klub z Tábora, Dukla Praha a další. „Bývá zvykem, že řada závodníků přijede bez přihlášení, na startu se tak může objevit olympijský vítěz na horských kolech Jaroslav Kulhavý,“ dodal Petr k Memoriálu Josefa Křivky.

Časový rozpis
17.40 – Cena Služeb města Pardubic (závod kadetů)
18.20 – Cena Festiny (závod juniorů)
19.20 – Velká cena pojišťovny Kooperativa (hlavní závod muži Elite)