Menšinoví akcionáři hokejového klubu HC Dynamo Pardubice Dušan Salfický, Petr Čáslava a Jaroslav Šuda nabídli svůj podíl v klubu k prodeji. A pardubické zastupitele tím dost rozčílili. Politici hovoří o lidském faulu, vadí jim, že nebyli informováni, přestože je město majoritním vlastníkem Dynama.

Ale ruku na srdce, vážně by bylo pro pardubický hokej takovou újmou, kdyby menšinoví vlastníci prodali své podíly? V době, kdy Salfický s Čáslavou kupovali akcie, mluvilo se o tom, jak je výhodné, že budou Dynamo spoluvlastnit klubové ikony, kterým na osudu hokeje v Pardubicích záleží.

Jenže praxe ukázala, že patriotismus nestačí. Pardubice mají za sebou nejhorší sezonu v novodobé historii klubu, účast v extralize tým zachraňoval až v baráži. Během tragické sezony se mnohokrát hovořilo o různých opatřeních, jako je třeba navýšení základního kapitálu. Menšinoví vlastníci žádnou výraznou aktivitu neprojevovali, záchranné kroky by znamenaly nasypat do klubového rozpočtu další peníze. Výjimkou byl dopis Jaroslava Šudy, ve kterém kritizoval politický vliv na klub a zároveň chtěl odkoupit od města část akcií, aby radnice už neměla většinu. Tento nekonkrétní návrh se ale ukázal jako „výkřik do tmy“.

Těžko si tedy představit, že by klubu menšinoví akcionáři chyběli. Prodej jejich podílů Dynamo nijak nepoznamená. Politici by se měli soustředit na nalezení toho, kdo od města odkoupí většinový podíl a ukončí tak vratkou stabilitu týmu, který dosud nikdy nesestoupil z nejvyšší soutěže.