„O neštěstí jsem byla vyrozuměna SMS zprávou asi ve čtvrt na osm. Nejprve jsem dostala stručnou informaci o výbuchu, která byla posléze doplňována,“ pravila Fraňková. Kontaktováno prý bylo i oddělení krizového řízení pardubického magistrátu. „Jiří Kyncl z oddělení krizového řízení je od rána v kontaktu s okolními obcemi. Informoval zástupce těchto obcí, že výbuch neznamená žádné ohrožení pro občany,“ vysvětlila pardubická primátorka.

Fraňkovou prý kontaktoval i generální ředitel Explosie Josef Tichý, který sestavil speciální vyšetřovací komisi, jež má stanovit příčiny nehody. Zatím není jasné, zda se kvůli výbuchu v chemičce sejde vedení města. „Čekáme na další informace. Uvidíme, zda se jednalo pouze o nehodu v jedné budově nebo zda existuje možnost nějakého dalšího ohrožení,“ konstatovala Fraňková.

Náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který řídí Bezpečnostní radu Pardubického kraje, je od 7.03 hodin, kdy byl o výbuchu informován, rovněž ve spojení s generálním ředitelem Explosie. „Na místě zasahují hasiči a záchranáři ze Zdravotnické záchranné služby, jejímž je kraj zřizovatelem,“ popsal situaci z místa nehody Roman Línek.

„V současné době nemáme žádné informace, z nichž by vyplývalo bezprostřední ohrožení obyvatel Pardubic a okolních obcí. Situaci na místě řeší podnikoví hasiči ve spolupráci s profesionálními sbory, policií a záchrannou službou,“ uvedl Línek.

(dub)