Před těžkou volbou stálo čtvrteční pardubické zastupitelstvo. Stála před ním nabídka k odkoupení pozemku mezi rychlodráhou a poštou u nádraží. Ten nabídly městu České dráhy. Mělo to tři podstatné háčky – pozemek byl o dost draží než minule, pozemek nemá pro město aktuálně žádné využití a na jeho nákup už nezbývalo v kase mnoho prostředků.

Pozemek přesto bude města. Zastupitelé jeho získání schválili těsnou většinou.

Původní částka, kterou město v září 2017 odhlasovalo hovořila o 3 milionech korun. Z transakce ale sešlo a nyní se na zastupiltestvu objevila znovu. Tentokrát ale České Dráhy požadovaly přes 7,3 milionu korun.
„Finanční výbor nedoporučil tento bod ke schválení,“ konstatoval k návrhu při zasedání Václav Snopek (KSČM).

Jako další výtka také to, že město pro toto území nemá žédné konkrétní plány.

Nákup ale vedení města prosadilo i přes tato negativa. O jeden hlas.

„Dráhy nám převod zastavily už před podpisem zastavily transakci kvůli osmnácté změně územního plánu, která ty pozemky má fakticky znodnotit. České dráhy se chtěly zachovat jako dobří hospodáři a nyní tedy pozemek nabízejí městu znovu. V opačném případě by jeho prodej řešily dražbou. Město v tomto případě nemá předkupní právo na toto území, nabídka je spíš dobrá vůle z jejich strany. Pakliže by to nyní koupil jiný developer, dostaneme se časem do stejné situace, jako dnes při výkupech pozemků, které potřebujeme pro výstavbu Terminálu B u nádraží,“ hájila nákup náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

„Jsou to strategické pozemky v centru města a zcelením vznikne už zajímavá investiční příležitost i pro město. Nemáme zatím plán co tam stavět, jde ale o příležitost,“ podpořil nákup primtor Martin Charvát.
Město odsouhlasením nákupu získalo do majektu celý prostor mezi budovou České pošty u hlavního nádraží až po hranici Hlaváčovy ulice.

Jde o travnatý plácek a poslední velké nezastavěné území v sousedství křižovatky U Marka.