Služba bude fungovat jako standardní taxíky, provozní doba bude od šesté hodiny ranní do půlnoci. Za jednu cestu senior nebo držitel průkazu ZTP či ZTP/P zaplatí taxikáři 25 korun, zbylou částku bude dopravci hradit město.

„Senior taxi bude sloužit lidem v případě, že se budou potřebovat dopravit do nebo z některého z lékařských zařízení, na úřad, na poštu, hřbitov, ale i za kulturou do Východočeského divadla či na koncert Komorní filharmonie Pardubice,“ uvedl náměstek primátora Jakub Rychtecký. Veškeré cesty však musí proběhnout jen na katastrálním území Pardubic. Řada seniorů a handicapovaných potřebuje s převozem pomoci, jedna doprovázející osoba proto bude mít jízdu zdarma, taxíky budou schopné nabrat i mechanický vozík. Řidiči ještě projdou školením, aby věděli, jak zacházet s klienty i vozíky.

Ilustrační foto
Pardubické nádraží v úterý oslaví šedesátiny. Stylově na prvního

Průkaz pro použití Senior taxi je možné získat na odboru sociálních věcí Magistrátu města Pardubic, na adrese U Divadla 828. Průkazy se budou vydávat v pondělí od 8 do 15 hodin, ve středu od 8 do 17 hodin, úterky, čtvrtky a pátky od 8 do 12 hodin. "Je třeba, aby si žadatelé s sebou vzali občanský průkaz, případně průkaz ZTP či ZTP/P, pokud jsou jeho držitelem, s vyplněním formuláře jim pomůžeme přímo na místě,“ uvedla Michaela Stránská z odboru sociálních věcí.

Seniorům a hendikepovaným budou od června sloužit dvě nové Škody Octavia kombi, které zajišťuje dodavatel služby. Toho město vybralo na základě koncesního výběrového řízení. Vozidla budou speciálně označená nápisem Senior taxi Pardubice se znakem města, aby je každý mohl ihned odlišit od ostatních taxi služeb. Pokud se tato nová služba seniorům a lidem s hendikepem v Pardubicích v následujícím roce osvědčí, bude moci pokračovat i v dalších dvou letech.

Železniční muzeum v Rosicích zahájilo osmnáctou sezonu.
OBRAZEM: Železniční muzeum načalo 18. sezónu