Výběrové řízení na rekonstrukci Tyršových sadů bylo ukončeno.

„Zvítězila v něm projekční kancelář, která vyhrála architektonickou soutěž už před lety, ale nakonec její návrh nebyl realizován,“ konstatoval náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř.

„V zadávacích podmínkách jsme stanovili určité požadavky, co bychom od rekonstrukce chtěli. S vítězem budeme dál diskutovat o našich představách. Samozřejmě budeme respektovat jeho odborný názor. Naším cílem je vytvořit z Tyršových sadů kvalitní park, který by také žil. Když utratíme šedesát milionů korun za rekonstrukci, tak si rozhodně nepřejeme, aby se z Tyršových sadů stala mrtvá zóna v centru města, do které by se lidé báli po desáté hodině večer chodit,“ řekl Deníku Alexandr Krejčíř.

„Tento projekt je zahrnut do Integrovaného plánu rozvoje města. V něm se počítá s rekonstrukcí sadů jako takových a vybudováním potřebné infrastruktury,“ sdělil náměstek primátora.

„Projekt určitě přímo neříká, že by zde měla stát nějaká letní restaurace typu Rotundy, kde by se mohly pořádat třeba i promenádní koncerty a další akce. Na druhou stranu to ale neznamená, že by se tam takové programy nemohly odehrávat. Určitě chceme s autorem vítězného návrhu na toto téma debatovat, jestli je vůbec možné a vhodné v Tyršových sadech nějakou lokalitu technicky připravit pro takové akce. Architekti města na to mají nějaký názor, projektant také, stejně tak i zastupitelé. Věřím, že se nám podaří najít řešení, které bude přijatelné pro všechny,“ dodal Alexandr Krejčíř.

„Podobné to je rovněž v případě Pardubického letního kina. Určitě se v Tyršových sadech nepočítá s letním kinem jako se stabilním amfiteátrem, ale já jsem stále přesvědčen o tom, že tento fenomén nelze zlikvidovat jedním rozhodnutím. Přece jen přes šedesát tisíc návštěvníků během dvou měsíců je určitě významný počet,“ vyjádřil se náměstek primátora.

„Letošní ročník se v těchto prostorách určitě uskuteční. Nyní hledáme náhradní lokality, které by měly být využity už i po dobu rekonstrukce. Byli bychom rádi, kdyby byly přijatelné jak pro provozovatele a návštěvníky kina, tak i z pohledu města a obyvatel Sukovy třídy a ulice Na Hrádku, kterým vadil hlavně hluk po skončení projekcí,“ uzavřel Alexandr Krejčíř.