Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město v příštím roce opět podpoří i majitele památek

Pardubice - Město již nyní přijímá od majitelů památek dotazníky, které plní funkci žádosti o tyto dotace. Anketní dotazníky musí vlastníci usilující o dotace odevzdat do konce října.

9.10.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Město Pardubice v roce 2012 opět finančně podpoří prostřednictvím Programu regenerace městské památkové rezervace opravy památkově chráněných objektů ve svém historickém centru.

Již nyní přijímá od majitelů památek dotazníky, které plní funkci žádosti o tyto dotace. Anketní dotazníky musí vlastníci usilující o dotace odevzdat do konce října.

„Díky Programu regenerace městských památkových rezervací a památkových zón pro rok 2012 bude v rozpočtu města na opravy památek vyčleněn milion korun. Jakou částkou přispěje ministerstvo kultury, to zatím nevíme, v minulých letech to bývalo 400.000 korun,“ řekla Blanka Doležalová z oddělení správy dotací, projektů a strategického plánování pardubického magistrátu.

Letos město prostřednictvím Programu regenerace městské památkové rezervace podpořilo osm žádostí vlastníků památkově chráněných objektů.
Na opravy jim přidalo 20 procent nákladů. Vlastníci, kteří chtějí čerpat dotace v roce 2012 musejí zaslat vyplněný anketní dotazník programu pro rok 2012 na oddělení správy dotací, projektů a strategického plánování do 31. října 2011. Podmínky programu i dotazník jsou ke stažení na webové adrese města, případně lze informace získat na telefonním čísle 466 859 530 či e-mailové adrese blanka.dolezalova@mmp.cz.

Program regenerace od roku 1992 napomáhá obnově kulturních památek v nejcennějších částech historických sídel, prohlášených za památkové rezervace a památkové zóny.

Podle zásad ministerstva kultury je obec, která z něj chce čerpat státní dotace, povinna poskytnout fyzickým a právnickým osobám na rekonstrukce příspěvek minimálně deset procent a církvím 20 procent celkových nákladů.
Pardubické staré město je městskou památkovou rezervací od roku 1964.

Nataša Hradní, tiskový úsek Magistrátu města Pardubic

9.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Ilustrační foto

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.

Téma kampaně? Strach dominuje

Pardubický kraj /KOMENTÁŘ/ - Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení