V čem byla nabídka soukromé společnosti lepší než ta od města, které bylo druhým vážným zájemcem?

„Za odkup stoprocentního podílu ve společnosti provozující Dům kultury a kino Dukla jsme Základní organizaci Odborového svazu ECHO Paramo nabídli zhruba dvojnásob vyšší částku než město,“ řekl jeden z jednatelů firmy Bohemia Grant Tomáš Urbánek.

„Radnice nabízela odborovému svazu za obchodní podíl ve společnosti 10 tisíc korun. Dalších 300 tisíc měli odboráři ročně dostávat od města jako nájemné za užívání kulturního domu,“ uvedl náměstek pardubického primátora Jan Kislinger, který měl za město mandát jednat s odboráři.

„Rozhodli jsme se také zaplatit dluh Domu kultury a kina Dukla odborářům ve výši několika set tisíc korun. Částka za roční nájemné se blíží nabídce města,“ podotkl jednatel společnosti Bohemia Grant. „Na rozdíl od radnice jsme nepožadovali, aby smlouva byla uzavřena na co nejdelší dobu. Ani jsme si nekladli nároky na předkupní právo v případě eventuálního prodeje celého objektu,“ nechal se slyšet Tomáš Urbánek.

Jeho firma se také zavázala provádět nejen údržbu celého komplexu, ale do určité částky i případné opravy. „Tato suma se rovná průměrné částce vyčleněné na opravy za posledních sedm či osm let,“ dodal jednatel firmy Bohemia Grant.

„Nabídku jsme odborářům učinili jako první my a až po nás město. Přestože jsme měli řadu odpůrců, nikdo nezneužil toho, že jsme ji předložili v jedenácti kopiích a mohla se tak klidně dostat i na radnici,“ poznamenal Tomáš Urbánek.

Jeho společnost nakonec zvítězila nad městem i přesto, že některým kritikům vadilo, že jeho otec Ladislav jako šéf odborů a zároveň jediný jednatel Domu kultury a kina Dukla spolurozhodoval o tom, jaká nabídka dostane přednost.