„Ačkoliv je vozovka v jednom směru hotová, práce na silnici v opačném směru stále pokračují a lidé by tak neměli možnost přejít Masarykovo náměstí. Linky městské hromadné dopravy tam budou opět stavět od 1. září, kdy začnou obsluhovat stanoviště číslo 1 a 3, od 17. září pak spoje budou stavět také na stanovišti číslo 2,“ uvedl ředitel Dopravního podniku města Pardubic Tomáš Pelikán.

Práce nyní pokračují na směru od Hradce Králové. Také tam bude jeden pruh asfaltový a druhý betonový, i v tomto případě však bude nutné počkat, až bude mít betonová vrstva ideální tvrdost. „Asfaltová část by měla být zprůjezdněna do konce srpna, betonová pak od 17. září,“ konstatovala mluvčí radnice Iveta Koubková.

Objížďka vede ulicí Bělehradská, přes obchvat ve směru na Chrudim a sjezdem na ulici Teplého.

Spoje městské hromadné dopravy jsou nyní vedeny odklonem přes třídu Míru nebo ulicí K Polabinám, v opačném směru pak je u většiny náhradní zastávkou za Masarykovo náměstí Sukova nebo K Polabinám, u linek 4 a 7 je zastávka Masarykovo náměstí zrušena bez náhrady.

Další změny řádů

Od září pak dojde ke změnám. „V termínu od 1. do 16. září bude zastávka Masarykovo náměstí ve směru na hlavní nádraží a ulici 17. listopadu pro spoje linek číslo 1, 5, 7, 14 a vybrané spoje linky číslo 27 přeložena na náhradní zastávku v ulici 17. listopadu za světelnou křižovatku. Pro spoje linek číslo 2, 3, 13 a 33 bude zrušena bez náhrady, ty ale obsluhují zastávku Palackého. Pro linky číslo 6, 8, 9, 10, 12, 16, 17, 22, 23 a 28 bude zastávka Masarykovo náměstí přeložena na zastávku Palackého ve směru na hlavní nádraží,“ popsala mluvčí dopravního podniku Jitka Malinská.

Ve směru k zimnímu stadionu, kde se jedná o stanoviště 1 a 3, budou od 1. září zastávku Masarykovo náměstí obsluhovat všechny spoje MHD.
Hotový je nový chodník v úseku od ČSOB k Sukově třídě. Poničený a hrbolatý povrch nahradily betonové dlaždice se speciální povrchovou úpravou. Město to vyšlo na 6,7 milionu korun. Objevuje se však kritika, že na Masarykově náměstí není žádná nová zeleň a akorát přibyl beton, což v letním období ještě více zvyšuje už tak velmi vysokou teplotu ve městě.