Město Pardubice má novou oficiální píseň. Jmenuje se Srdce perníkový a měla by být jakousi hymnou na akcích pořádaných městem. Reakce na nový song jsou ovšem téměř výhradně kritické.

Srdce perníkový
K POSLECHU ZDE

„Píseň pochází z autorské dílny Aleše Březiny a Michala Kudláčka. Melodická písnička má velmi moderní aranžmá a v jejím textu je snad vše, co je pro Pardubice typické," uvedla Alexandra Tušlová z tiskového úseku pardubického magistrátu.

Song nazpíval herec Filip Kaňkovský a na nahrávání písně se podílela například Komorní filharmonie Pardubice nebo chlapecký sbor Bonifantes.

Město zveřejnilo hymnu na svých webových stránkách a na sociálních sítích se okamžitě objevila zdrcující kritika.

„Pokud tohle fakt hodláte pouštět na každé větší akci města, budete mít z ostudy kabát," napsal bývalý úředník magistrátu Šimon Hradní.

„Tohle je koncentrovaný amatérismus! Od tvůrců přes lidi, kteří to schválili až po ty, co se nestydí to oficiálně prezentovat. Opravdu by mě zajímalo, kolik tahle špatně smíchaná hrůza stála. Jistě se brzy objeví v pořadu Hudební masakry," nechal se slyšet zvukař Lukáš „Lucky" Botta.

Jiní upozorňují, že 
o městě již existují lepší songy. „Děti se ve škole učí stokrát hezčí písničku Kluk z Pardubic od skupiny Marien," sdělil Pavel Tamáš.

Pro srovnání - Kluk z Pardubic

Zdroj: Youtube