„Přednáška je určena nejen pro seniory, ale pro všechny zájemce o problematiku chovu zvířat v městském prostředí,“ upřesňuje strážník a lektor Pavel Antoch.

Na přednášce se od strážníků a výcvikářů dozvíte o problematice soužití člověka a psa. Například se dozvíte, jak správně reagovat a předejít úrazu v případě, že vás nebo vašeho psa napadne jiný pes. Pro pejskaře je zase připravena část, kde se dozvíte jak správně postupovat, když se vám zvíře zatoulá a jak nejlépe těmto případům předcházet. Strážníci vysvětlí i problematiku odchytu psů a jejich následného umístění do útulku.

„Právě pro psa je odchyt i pobyt v útulku nesmírně psychicky náročným zážitkem, proto je naším zájmem co nejvíce tyto situace eliminovat a co nejdříve zvíře vrátit k majiteli. Část přednášky proto zaměříme i na problematiku označení psů,“ prozrazuje Antoch.
Téma přednášky ale zdaleka nekončí jen u psů. Městská policie má zkušenosti i s odchyty dalších, exotičtějších zvířat – kromě různých pavouků a plazů totiž strážníci měli co dočinění i s medvědem.

„Samozřejmě počítáme, že se lidé zeptají na konkrétní problémy, třeba kolem městských vyhlášek, ale i další věci, protože téma je skutečně široké. Rádi proto poskytneme veřejnosti veškeré dostupné informace,“ uzavírá Antoch.

Přijít na přednášku může každý. Koná se tuto středu od 15:00 hodin v zasedací místnosti (přízemí) v sídle pardubické městské policie v Pernerově ulici. Kvůli kapacitě sálu ale městská policie žádá, aby se zájemci předběžně přihlásili a to buď na e–mailové adrese: oddeleni.prevence@mppardubice.cz nebo na telefonním čísle: 605 206 250.