Na pokutách vybrali také méně peněz. Naopak přibylo přestupků, které strážníci vyřešili domluvou. Novinářům to řekl ředitel pardubické městské policie Petr Kvaš.

„Úbytek udělených pokut je způsobený tím, že jsme ze začátku roku měli trochu podstav strážníků. Byla také tuhá zima, takže se neprováděly kontroly parkovacího systému a následně se kontrola systému neprováděla proto, že se měnily podmínky pro parkování. To jsou asi ty hlavní důvody,“ konstatoval Petr Kvaš. Strážníci v Pardubicích uložili v minulém roce 10.672 pokut, což je o 20,2 procenta méně než v roce 2010.

Na pokutách vybrali 3,2 milionu korun, což je meziročně o devět procent méně. Přestupky strážníci naopak častěji řešili domluvou, a to v 11.792 případech. V Pardubicích je tabulkově 92 městských policistů, na každého z nich připadá průměrně 989 lidí, což je více než celostátní průměr, který činí 856 lidí na strážníka. Petr Kvaš by další strážníky přivítal, ale v současné ekonomické situaci nevidí cestu, jak hlídky posílit.

„Aby to bylo v ulicích opravdu vidět, potřebovali bychom deset nových lidí, a to není za této situace možné,“ nechal se slyšet ředitel pardubické městské policie.