„Předkolo je velký úspěch po loňské a předloňské sezoně, kdy jsme byli dole. Moc si toho vážíme,“ říká kapitán Tomáš Rolinek.

Zápasy vyřazovacích bojů se v Tipsport areně hrály naposledy v březnu 2015. Tehdy Pardubice vypadly ve čtvrtfinále s Litvínovem.

Další dvě sezony? Nejprve zápasy play out, o rok později to samé společně s nervy drásající baráží. Až letošní ročník přinesl změnu. Definitivní pojistku pro play off vyneslo vítězství nad Litvínovem v 50. kole.  „Po dlouhé pauze máte vždy obavy, jak zápas dopadne. Převládala opatrnost, ale nedivím se, protože my jsme mohli ztratit, zatímco soupeř ne,“ uvedl po výhře 2:1 trenér Miloš Holaň.

V náročné bitvě vedlo Dynamo po brance Martina Kauta, až v posledních minutách přidal druhou trefu Rostislav Marosz, jenž prostřelil brankáře Petráska. „Viděl jsem, jak to tam skáče, naštěstí tam puk propadl. Pak jsme bohužel obdrželi branku na 2:1 a byly to nervy až do konce,“ popisoval autor vítězného gólu.

Zisk tří bodů znamenal jediné. O elitní desítku již Dynamo nikdo nepřipraví. „To, že jsme si zajistili předkolo play off, je pro nás úspěch. Doufám, že tím to pro nás nekončí, ale chtěli jsme udělat ten první důležitý krok,“ dodal Holaň.

Dvě kola před koncem základní části je navíc Dynamo na šesté pozici, která znamená přímý postup do čtvrtfinále. Dnes hraje v Třinci a v neděli na domácím ledě v derby proti hradeckému Mountfieldu. „Je šance bojovat o šesté místo a my se o něj porveme. Doteď jsme hráli o to, abychom se dostali do play off, nyní se popereme o co nejlepší umístění,“ prohlásil zkušený útočník Rolinek.

Za šestým Dynamem ztrácí Liberec s Olomoucí pouze bod, zlínští hokejisté potom body dva. „Musíme pracovat dál a snažit se dojít co nejdál. Nic nekončí. V kabině je dobrá parta, týmovým duchem můžeme dokráčet k úspěšnému závěru sezony,“ doplnil Marosz.

Poslední dva zápasy rozhodnou, kdy hráči Dynama zahájí další fázi sezony. Série předkola se rozjíždí hned v úterý, čtvrtfinálová série by začala až o týden později.

Dnešní zápasy startují jednotně v 17.20 hodin. „Myslím, že jsme s Oceláři letos odehráli vyrovnaná utkání. Ve všech jsme bodovali, dvakrát prohráli po nájezdech. Věřím, že z hráčů spadne napětí a předvedou výborný výkon,“ říká Holaň.

V neděli od 16.20 pak bude zaplněná Tipsport arena sledovat východočeské derby, po němž bude jasné nasazení pro play off. Může jít o hodně.