„Letošní výběr opravdu nebyl jednoduchý. I přes velmi hektické období, kterým teď prochází český zdravotnický systém, se nám sešlo mnoho kvalitních přihlášek. Blahopřeji finalistkám a finalistů, ale zároveň chci moc poděkovat za nasazení nejen všem, kteří se do finálního výběru nedostali, ale také úplně všem zdravotnickým pracovnicím a pracovníkům v celé ČR,“ řekl spolupořadatel soutěže Tomáš Mertlík ze společnosti Batist Medical.

Sestřička Michaela Sodomková z Nemocnice Pardubického kraje se už v loňském roce stala vítězkou prestižního ocenění Žena regionu za Pardubický kraj. V roce 2018 za svou odvahu a rychlou reakci při záchraně chlapečka, který zkolaboval při vystoupení na kulturní akci, převzala Cenu médií jako součást ocenění Pardubického kraje. Pro Český rozhlas v minulosti uvedla: „Vždycky byl můj sen pracovat s dětmi v nemocnici a zároveň ve volnu s těmi zdravými. Vystudováno mám asi všechno, co jsem si kdy přála. Ale pořád se učím.“

Zdravotní sestry a bratři ze zdravotnických zařízení napříč celou republikou se veřejnosti představí prostřednictvím video medailonků a v červnu se zúčastní soustředění. Na něm se setkají s Leošem Marešem, který bude moderovat 9. září slavnostní finálový večer v Obecním domě v Praze, kterému bude předcházet celodenní odborná konference. „Velice si vážím těžké práce, kterou sestřičky odvádějí v dlouhých směnách ve dne, v noci, a to pak dvojnásobně v této covidové době. Jsem velice rád, že mohu být součástí a budu moci alespoň některým z nich osobně poděkovat, a to nejen za sebe,“ svěřil se Leoš Mareš.

Celý projekt má i charitativní přesah, pořadatelé ve spolupráci s partnery finančně podpoří vybrané zdravotnické subjekty a organizace poskytující sociální služby po celé ČR.

Přehled všech dvanácti zdravotních sester a bratrů, kteří se letos uchází o titul Nej sestřička.Zdroj: Archiv