Diváci se mohou těšit na výstavy, workshopy, jarmark, sport, hudbu, tanec, filmy, gastronomii a mnoho dalšího.
„Mezi tradiční akce, které se konají každoročně, patří kromě slavnostního zahájení festivalu také sportovní den, jarmark, beseda s promítáním. Novinkou v letošním roce je třeba Latinsko-americký den, beseda a vernisáž fotografií s indickou tematikou," uvedla Lenka Jehličková z Europe Direct Pardubice.

Malou kopanou bude hrát 16 týmů

Víkendový program tvoří především sobotní Mezinárodní sportovní den, který se dnes od 10 hodin koná v areálu Skautského centra Vinice.
„V multifunkčním areálu se koná souboj českých i zahraničních týmů v malé kopané a volejbale, již nyní je registrován rekordní počet 16 týmů. Během celodenní akce je zajištěn bohatý doprovodný program pro děti i dospělé v podobě tanečních workshopů Tanečního klubu Xanada, doprovodných sportovních turnajů, ukázky jógy,  agility a tance s pejskem Šárky Bělohlavové," láká na akci Ivona Baklíková z Centra na podporu integrace cizinců.

Zároveň bude možno zakoupit i produkty chráněné dílny Výměník a obchodu U Soba. Na neděli je pak připravena plavba po řece Labi pro rodiny s dětmi nazvaná Na jedné lodi.
Organizátoři festivalu každoročně podporují humanitární rozvojové projekty Čechů v zahraničí. Během Multikulturního týdne 2014 bude podporován projekt s názvem Skutečný dárek, jež realizuje nejdéle působící humanitární organizace v České republice Člověk v tísni.