Spolu se zprovozněním terminálu nacházejícího se vedle hlavního vlakového nádraží se tak přesunou veškeré meziměstské zastávky a spoje, které měly doposud své zázemí na autobusovém nádraží u sídliště Závodu míru.

Podívejte se, jak se Terminál B stavěl

Terminál B za více než 130 milionů korun je určený pro regionální a dálkovou autobusovou dopravu a bude mít přímou vazbu na sousední Terminál A, který slouží pro účely městské hromadné dopravy, a hlavní železniční stanici. Změny s sebou přinesou také změnu jízdních řádů a nově budou pojmenovány také některé autobusové zastávky.

Kamery se objeví ve všech zhruba 130 vozech městské hromadné dopravy v Pardubicích. Projekt by mohl být hotový do konce roku.
Na bezpečnost Pardubáků dohlíží přes 200 kamer. Nově přibudou i v MHD

„Od neděle 11. června, tedy ode dne, který je termínem pro změny v jízdních řádech linkové dopravy po celé republice, zahajujeme provoz na novém Terminálu B.“ potvrdil za Dopravní podnik města Pardubic ředitel Tomáš Pelikán.

Přestupní uzel

Nový terminál přitom bude sloužit nejen regionálním autobusům. Stavět zde bude také mezinárodní autobusová doprava. Dostavbou nového terminálu dojde k vytvoření uceleného přestupního uzlu kombinující železniční, autobusovou i městskou hromadnou dopravu v Pardubicích, což povede ke zvýšení dostupnosti a komfortu pro kombinovaný druh přepravy - pěší, cyklo, MHD, bus, železnice.

Již od neděle 11. června budou cestující autobusové dopravy využívat nový Terminál B. Spolu se zprovozněním terminálu nacházejícího se vedle hlavního vlakového nádraží se tak přesunou veškeré meziměstské zastávky a spoje, které měly doposud své zázemí na Zdroj: DPMP

Nové názvy

Cestující si od neděla 11. června musí dát pozor také na nové názvy některých zastávek MHD.

Nový název „U Marka“ ponese původní zastávka „Autobusové nádraží“ a to s ohledem na stěhování autobusového nádraží na nově otevřený Terminál B hlavní nádraží.

V místě odbočky na Neratov v blízkosti čerpací stanice silničáři vybudují nový kruhový objezd.
Nebezpečná křižovatka u Bohdanče se změní na kruhový objezd. Stavba vás zbrzdí

Nově zmodernizovaná zastávka u pardubické univerzity ponese název „Terminál Univerzita“, která byla původně označena jako „Polabiny, Hradecká“ a zastávka „Rosice, pošta“ se z důvodu rušení poštovní pobočky mění na „Rosice, sokolovna“.

Stavba obchvatu Pardubic postupuje. Vznikají přeložky i unikátní most
Stavba obchvatu Pardubic postupuje. Vznikají přeložky i unikátní most

„Dopravní podnik města Pardubic přistoupil k úpravám z důvodu aktualizace názvosloví v okolí konkrétních zastávek,“ informovala mluvčí Dopravního podniku města Pardubic Jitka Malinská s tím, že dopravní podnik věří, že změny přispějí k rychlejší orientaci cestujících.

Nové názvy zastávek

Autobusové nádraží - U Marka
Polabiny, Hradecká -Terminál Univerzita
Rosice, pošta - Rosice, sokolovna
Starý Mateřov > Starý Mateřov, náves
Starý Mateřov, křižovatka > Starý Mateřov, točna
Sezemice, Počaply > Sezemice, Počaply, Chalupy
Sezemice, škola > Sezemice, Havlíčkova
Sezemice, Veská > Sezemice, Veská, most
Živanice > Živanice, sokolovna
Živanice, Nerad, odb. > Živanice, odb. Nerad