„Na začátku byla věta: Mami, já bych chtěl projet všechny autobusy od konečné na konečnou," popisuje začátek splněného snu maminka pětiletého Robina. „A tak jsme se domluvili, že o prázdninách to bude ideální.“ A aby bylo vše jasné a přehledné, připravili si seznam všech šestadvaceti linek pardubické MHD.

Malý cestovatel projel o prázdninách celou pardubiickou MHDMalý cestovatel projel o prázdninách celou pardubiickou MHDZdroj: Se svolením rodiny

Poslední projetou linkou se v polovině srpna stala linka č. 28 Závodu míru – Sezemice, Veská, most. „Některé jsme jeli i historickými vozy, u jiných to bylo pekelné plánování, v kolik kam jet, abychom mohli někde Přestoupit v určitý čas na další,“ popisuje maminka Pavla.

Ilustrační foto
Pardubáci se s létem rozloučí stylově - společnou večeří na třídě Míru

K dopravním prostředkům má Robin vztah odjakživa. „Auta mel rád vždycky a od mala je pozoroval z okna. Bydlíme u hlavní silnice,“ vzpomíná maminka. „Ale konkrétně autobusy se rozjely asi před rokem. Změnili jsme synovi školku a začali jsme jezdit každé ráno přes celé město. A odpoledne samozřejmě zpátky. Jezdili jsme třináctkou. Nejdříve si začal pamatoval zastávky, pak chtěl objevit konečnou v Ohrazenicích a pak i na Dubině. A pak už to nějak jelo ráz na ráz,“ usmívá se.

Ale má to i svoje praktické výhody. „Kromě toho, že zná konečné většiny linek v Pardubicích se hezky naučil čísla,“ dodává.

Robin se také naučil zamáváním poděkovat řidičům MHD. „Pokaždé, když vystoupíme z autobusu, běží zamávat řidičům. A někteří jsou tak skvělí, že mávají zpět.“

Mohlo by vás zajímat: Voda, bláto, překážky. To vše museli zvládnout gladiátoři v Pardubicích

Zdroj: Michal Žampach