Od pondělí 11. května budou autobusy a trolejbusy pardubické MHD opět otevírat přední dveře pro nástup a výstup a u řidiče bude opět možné koupit jízdenku.

Skončí tak některá opatření, která přijal Dopravní podnik města Pardubic 12. března kvůli zabránění možnému šíření onemocnění covid-19. "Cestování MHD se vrací k původním podmínkám před vyhlášením těchto opatření. Patří mezi ně i povinný nástup předními dveřmi po 20. hodině. Cestující jsou však i nadále povinni dodržovat další preventivní opatření," upozornila mluvčí dopravního podniku Jitka Malinská. Bezpečnostními páskami, které zamezovaly přístup ke kabině řidiče, se nyní zahradí pouze sedadla v přední části vozu po obou stranách, aby cestující jen prošel a usedl dál od řidiče. Cestování ve vozech MHD je i nadále možné pouze se zakrytým nosem a ústy pomocí ústenky, roušky, respirátoru, šály, šátku, doma vyrobenou alternativou či jinou alternativou, která plní tuto funkci. "Doporučujeme používat rukavice a prosím, dodržujte, pokud to lze, dostatečný odstup od ostatních cestujících a to jak ve vozech MHD, tak na zastávkách," apeluje na cestující Jitka Malinská.

Dopravní podnik také doporučuje cestujícím maximálně využívat možnost elektronického bezhotovostního a bezkontaktního nákupu jízdních dokladů a to například formou mobilní jízdenky, či mobilní aplikací Sejf, případně si zakoupit Pardubickou kartu.

"V případě opravdové nutnosti platby jízdného ve vozu MHD v hotovosti prosíme, aby cestující měli k dispozici pokud možno přesnou částku a zamezilo se tak většímu pohybu finanční hotovosti mezi řidičem a cestujícími. Současně prosíme, aby cestující byli při kontrole jízdních dokladů revizory jim nápomocni jasnou a viditelnou formou předložení těchto dokladů a neohrožovali zbytečnou a časově delší manipulací sebe i naše pracovníky," dodala mluvčí pardubického dopravního podniku.

MHD v Pardubicích až do odvolání jezdí podle prázdninového jízdního řádu, to znamená, že v jízdních řádech platí v pracovních dnech prostřední žlutý sloupec. Linka č. 90 (letiště) je i nadále pozastavena.