„Stejně to pouštěl, když jsme tam chodili hrát volejbal. Zkoušel takhle odehnat i školáky besedující na grilovišti. Točil v ní jen cihly a kameny," popsal praktiky třeba Filip Vlček.

Hokejbalisté, které se tuto neděli snažil majitel načerno postavené a později zlegalizované vily v parku Na Špici ze hřiště vystrnadit jeho počínání natočili a zveřejnili na facebooku. Na neděli pak svolali exhibiční utkání. To má podpořit zneužívanou míchačku, jejímž hlukem se Miloš Holeček.

OBTĚŽOVÁNÍ HLASTE
Sympatie pro toto vyjádření občanského odporu nachází i u vedení města. „Je to regulérně otevřený sportovní areál, který je schválen a provozován," konstatuje k pokračujícím sporům primátor Pardubic Martin Charvát. Ten také odmítá námitky Miloše Holečka, že park má jakékoliv problémy s povolením či kolaudací.

„Jde o řádně zkolaudovaný prostor parku. Pan Holeček trval na svém rozhodnutí postavit v dané lokalitě rodinný dům, ač dobře znal plány na revitalizaci parku a jeho budoucí podobu. Měl by proto nyní strpět jeho užívání a následky svého počínání," doplňuje primátor Martin Charvát a také dodává, že případné znepříjemňování pobytu návštěvníků není na místě a město je nehodlá tolerovat.

„Takové výpady a schválnosti ať občané hlásí městské policii, která zajistí podklady pro přestupkové řízení," říká Charvát.

Zbraň proti sportovcům - míchačka. Jejím zapínáním naprázdno se Miloš Holeček snaží znepříjemnit návštěvníkům hřiště jeho užívání.
Vilu postavenou na černo v parku zlegalizoval. Teď od ní vyhání lidi míchačkou