Za účasti předsedy přípravného výboru Strany práv občanů (SPO) Miloše Zemana se v Pardubicích uskutečnila ustavující Krajská konference této strany.

Předsedou krajské organizace strany pro Pardubický kraj byl zvolen podnikatel Zdeněk Štengl. Místopředsedou krajského výboru pak byli zvoleni Jacek Morávek, Jolana Matějková a Josef Pecina. Kandidátní listinu SPO povede v květnových volbách bývalý dlouholetý starosta Chrasti Tomáš Vagenknecht. Dvojkou na kandidátce se stal zubní lékař Tomáš Rejda a třetí místo obsadil pardubický zastupitel Jacek Morávek.

Cílem SPO v Pardubickém kraji bude dosáhnout co nejlepšího výsledku v květnových volbách. „Chceme mít minimálně pět procent, ale věřím, že to bude ještě lepší,“ řekl v sobotu Miloš Zeman, podle něhož chce SPO přesunout moc od politiků k občanům.

„Nebudeme kupovat domy na Floridě, ani propagovat hokejisty. Jsem zastáncem toho, že každý má dělat to, co umí. Neznamená totiž, že dobrý hokejista musí být dobrý politik,“ dodal Zeman, který se v rámci kampaně chystá navštívit mítinky se známým autobusem Zemák. Na přelomu března a dubna by měl navštívit všechna města Pardubického kraje.

Na závěr tiskové konference Miloš Zeman vyjádřil spokojenost. „Mám–li to převést do válečné terminologie, tak bych řekl, že máme již dost dobrou flotilu na to, abychom se mohli vylodit,“ řekl Zeman. V současnosti má SPO v Pardubicích 74 členů.