Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš navštívil v pátek Pardubice. Prohlédl si Automatické mlýny, kde vzniká galerie výtvarného umění a Centrální polytechnické dílny, které mají ambici stát se centrem technického a přírodovědného vzdělávání především pro žáky pardubických základních škol.

Navštívil také Památník Zámeček, který vznikl na místě bývalého nacistického popraviště z doby druhé světové války. „Když chcete zjistit, jakou podporu regiony nejvíce potřebují, musíte je navštívit a debatovat s místními. Ti totiž nejlépe vědí, jaké problémy jejich obyvatele nejvíce pálí a kde by mohlo dojít ke skutečně efektivnímu čerpání dotací z EU i národních programů,“ řekl k návštěvě Pardubic Ivan Bartoš.

Ministra doprovodil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Mluvili spolu nejen o Památníku Zámeček, ale také o nedaleké Larischově vile, kterou Československá obec legionářská za přispění Pardubického kraje postupně opravuje. „Obnovu Larischovy vily je jednoznačně nutné dokončit a pracovat dále na jejím zatraktivňování pro návštěvníky," řekl hejman. Obnova je velice nákladná, a tak se vedle prostředků Československé obce legionářské, krajského rozpočtu či dotací z Ministerstva kultury, hledají i další zdroje financování. „Jsem přesvědčený, že Larischova vila by si takovou pomoc a pozornost státu jednoznačně zasloužila,“ sdělil hejtman Martin Netolický. 

Majitel ostravských dolů hrabě Jiří Larisch-Mönnich si v roce 1885 vybral Pardubičky jako místo pro své sídlo. Za války se ve vile zabydlela nacistická pořádková policie. Po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha se Němci začali mstít. Ze sklepa se stalo vězení, z parku střelnice a popraviště.