Letošní národnífinále se uskuteční v pátek večer v královéhradeckém kongresovém centru Aldis. Vítězka bude zastupovat Českou republiku na mezinárodním finále soutěže v Ostravě.

Mezi deseti dívkami, které o postup usilují, jsou známé tváře z jiných soutěží krásy – například Aneta Hejkalová, Kristýna Půlpánová a Klára Bartheldiová vloni na podzim bojovaly o korunku Miss východní Čechy. Spolu s novými tvářemi mají ambice uplatnit se v modelingu, reklamě, nebo také zvýšit svoji cenu v jiných povoláních.

Galavečer, na němž se objeví i dívky z Pardubic, moderuje Rey Koranteng spolu s Míšou Ochotskou. V porotě, která nakonec vyřkne jedno jediné jméno, zasednou Lucie Váchová, Renata Langmannová, Michaela Wostlová, Lilian Sarah Fischerová a další krásky.

Všechny finalistky už pobývají v Hradci Králové a pilně trénují na páteční večer. Součástí programu bude oblíbená promenáda v plavkách a vlastní disciplína, díky níž dívky už tradičně získávají nejvíc sympatií publika.

Lístky na páteční galavečer jsou v běžných předprodejích. Část výtěžku ze vstupného pořadatelé věnují Nadaci Duha pro děti postižené mozkovou obrnou.