Nejlepší družstvo žen
Střední průmyslová škola chemická Pardubice, SPŠ Hranice, Trivis – SŠ Veřejnoprávní Praha

Nejlepší družstvo muži
Střední průmyslová škola chemická Pardubice, VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou, SPŠ Hranice

Startovní výstřel, přeskok bariéry, běh s hadicemi přes kladinu k rozdělovači a sprint do cíle. Celkový čas lepších borců se pohodlně vešel pod půl minuty.

Pardubická Střední průmyslová škola chemická hostila v uplynulých dvou dnech První středoškolské Mistrovství České republiky (ČR) v požárním sportu. O prvenství bojovalo 15 družstev mladých mužů a 11 družstev dívek ze středních škol z celé ČR.

Hasičská atletika

První soutěžní den na ně čekaly hasičské atletické disciplíny: běh na 100 metrů, běh na 100 metrů s překážkami a štafeta 4 x 100 metrů s překážkami. Ve čtvrtek přišel na řadu výstup na věž a královská disciplína v podobě požárního útoku.

Domácí zlato

V silné konkurenci se ale prosadila právě domácí reprezentace. Střední průmyslová škola chemická Pardubice vybrala první místa v kategoriích mužů i žen.

„Není to celé naše zásluha, je to především dobrá práce sborů dobrovolných hasičů, které děcka od mlada vychovají. My už je jen zahříváme a možná u nás trochu povyrostou," komentoval skromně úspěch obou domácích týmů ředitel pořádající školy Jan Ptáček.

„Největší obavy jsme měli ze školy v Hranicích a pražského Trivisu," poznamenala Vendula Zemanová, studentka druhého ročníku a členka vítězného družstva.

Trénink? Týden

„Příprava byla dobrá. Zvlášť jsme trénovali týden před závody a ještě na poslední chvíli v pondělí. Největším strašákem pro nás byly předávky na štafetě a celý požární útok," nabídla recept na vítězství Vendula Zemanová s tím, že se za rok na dalším mistrovství pokusí místo obhájit.

Vítězové se také kvalifikovali na Akademickém mistrovství ČR v požárním sportu v Ostravě.