Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Morávek: V ČSSD je politická korupce. Odcházím!

Pardubice – /DOPLNĚNO/ Pardubický zastupitel Jacek Morávek se rozhodl ukončit své členství v České straně sociálně demokratické.

4.1.2010 4
SDÍLEJ:

Pardubický zastupitel Jacek Morávek (v bílé košili) vystoupil z ČSSD. Odůvodnil to tím, že ve straně panuje politická korupce. Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

„Zároveň jsem vystoupil ze Zastupitelského klubu ČSSD při Zastupitelstvu města Pardubic,“ konstatoval včera v tiskovém prohlášení Jacek Morávek.

„Po pečlivé úvaze jsem se rozhodl nerezignovat na svůj mandát, a to zejména s ohledem na fakt, že jsem byl do zastupitelstva zvolen z nevolitelného patnáctého místa na kandidátce ČSSD díky přízni a podpoře stovek pardubických voličů,“ informoval náš Deník Jacek Morávek.

„Důvodem mého rozhodnutí je nesouhlas s vývojem v ČSSD. Nemohu se ztotožňovat s politickou korupcí, nedemokratickým způsobem řízení, hulvátskými osobními útoky i populismem, který je plný prázdných frází a nesplnitelných slibů,“ pustil se ostře do svých dnes již bývalých stranických kolegů pardubický zastupitel.

„Mé další setrvání v ČSSD by znamenalo pouze rezignaci na hodnoty, se kterými jsem do politiky vstupoval. Současná ČSSD se bohužel stala pouhým zbožím, které je potřeba prodat za každou cenu a politický marketing vše ostatní zastínil,“ napsal v prohlášení Jacek Morávek.

„Člověk se k takovému kroku nerozhoduje ze dne na den. Věcí, které mi v ČSSD vadily, bylo čím dál víc. Když jsem si sám pro sebe začal psát seznam, došel jsem až k číslu pětadvacet. Potom už jsem raději přestal,“ svěřil se Deníku pardubický zastupitel.

„Některé z nich přitom podle mého názoru překračují demokratické principy, které by měly být běžné v politických stranách. Konkrétnější však být nechci,“ podotkl Jacek Morávek. „Jaký bude můj další politický osud, to si zatím ještě nějakou dobu nechám pro sebe. Prioritou pro mě nyní bylo ukončit členství v ČSSD,“ pravil zastupitel, který se nikdy netajil svými sympatiemi k bývalému šéfovi sociální demokracie Miloši Zemanovi. „Když jsem vstupoval do ČSSD, tak byl předsedou. Nikdy jsem si o něm nemyslel, jako někteří jiní členové sociální demokracie, že by byl dinosaurem nebo politickou mrtvolou,“ poznamenal Jacek Morávek.

„O tom, zda se budu angažovat v nové straně Miloše Zemana, je v tuto chvíli předčasné spekulovat. Momentálně žádná taková nabídka na stole není,“ uvedl zastupitel.

Váňa: Je to jeho věc

„Rozhodnutí Jacka Morávka jsem se dozvěděl mezi svátky přímo od něj. Nyní se s ním chci osobně setkat. Ne proto, abych ho stůj co stůj přemlouval, jeho osobní rozhodnutí respektuji, ale určitě z něj nemám radost. Vždy, když někdo ze strany odchází, tak je to důvod k zamyšlení, jestli je chyba v jeho osobě nebo zda má třeba v něčem pravdu,“ vyjádřil se předseda krajského výkonného výboru ČSSD, poslanec Miroslav Váňa.

„Ve vší úctě k Jackovi Morávkovi se neztotožňuji s jeho hodnocením v ČSSD, že u nás vládne politická korupce či nedemokratický způsob řízení. Kdyby z obecné roviny sestoupil do konkrétní, pak by se o tom možná dalo diskutovat, ale na obecné fráze tohoto typu se snad ani nedá reagovat,“ řekl Miroslav Váňa.

„Každý má právo na své rozhodnutí. Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem neslyšel, že příznivci Miloše Zemana byli u toho a toho a ten a ten uvažuje o tom a o tom. Z nějakého masového úprku z ČSSD strach nemám a rozhodně je nevnímám jako třídního nepřítele. Ale je třeba se také podívat na to, v jakých řadách loví,“ doplnil Miroslav Váňa.

„Každý svého štěstí strůjcem. Za Jackovým odchodem může být cokoliv. Do duše mu nevidím. Jestli si myslí, že mu bude jinde lépe, tak mu popřeji hodně úspěchů v příštích volbách. Ale jsem přesvědčen o tom, že naše strana dopadne výrazně lépe než ta jeho,“ uzavřel předseda Zastupitelského klubu ČSSD při Zastupitelstvu města Pardubic Jindřich Tauber.

Vážení čtenáři, diskuze pod článkem byla po určitý čas z technický důvodů nedostupná. Závada již byla odstraněna.
Děkujeme za pochopení.

Autor: Tomáš Dvořák

4.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení