V 56 letech tragicky zemřela podnikatelka Kamila Mortimer, která měla úzké vazby na Pardubice. Osudnou se jí stala nehoda na motorce, k níž došlo během jejího pobytu na Bali. Smrt úspěšné ženy zasáhla celou řadu českých osobností. Jednou z nich je také zpěvačka Helena Vondráčková.

„Kamila byla moje letitá kamarádka, znaly jsme se dlouhá léta. Pocházela z Pardubic, takže jsme byly krajanky. S řadou věcí mi i pomáhala, často jsme se vídaly. Hodně cestovala, byla to taková crazy holka,“ zavzpomínala pro Blesk zpěvačka Helena Vondráčková, která pochází ze Slatiňan na Chrudimsku. „Jen těžko se hledají slova. Krutě nás Tvůj odchod oba zasáhl. Kamilo, nikdy na Tebe nezapomeneme a děkujeme za všechno. Upřímnou soustrast celé rodině. Opatruj se," uvedla zpěvačka na svém instagramovém účtu

Ještě krátce před svou nehodou byla Kamila Mortimer aktivní na svém instagramovém účtu, kde měla přes pět tisíc sledujících. „Další rušný, báječný den plný vzrušení, zkušeností, objevování a spousty dalšího," připsala k jedné z posledních zveřejných fotografií z Bali.  

Lítost nad jejím skonem vyjádřily na sociálních sítích mnohé známé tváře, například módní návrhářky Beata Rajská a Vanda Janda, modelka Simona Krainová, herečka a moderátorka Eva Decastelo či zpěvačka Monika Absolonová. „Kamila za sebou nechává obrovskou stopu, nikdo nikdy nebude jako ona a měla by být inspirací pro nás všechny, abychom si život užívali do poslední minuty. Budeš nám chybět. Svět byl s tebou zajímavější a měl glanc," napsal vizážista Pavel Kortan.

Kamila Mortimer pracovala několik let na pozici obchodní ředitelky reklamní společnosti JCDecaux. V poslední době se věnovala značce For Vital.